Aydın

Yunan zulmü bitmiyor! ‘La ilahe illallah’ deme diyerek sırtından bıçakladılar

11:43 18 Mart 2023 17 Yorum Var
Yunan zulmü bitmiyor! ‘La ilahe illallah’ deme diyerek sırtından bıçakladılar

Aydın Kuşadası açıklarında kurtarılan 40 yaşındaki Yemen uyruklu Abdullah Mohamed Isaak, Yunanistan Sahil Güvenliği tarafından “‘La ilahe illallah’ deme diyerek dövülüp sırtından bıçaklandığını iddia etti.


Sahil Güvenlik Komutanlığı, bir hafta önce Kuşadası açıklarında can salı içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisini aldı. İhbar üzerine bölgeye ulaşan ekipler 35 kaçak göçmeni sağ olarak kurtarırken, vücudunda bıçak izleri bulunan ve bilinci kapalı olduğu belirlenen 1 kişiye sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi. Yapılan tedavinin ardından Yemen uyruklu olduğu belirlenen Abdullah Mohamed Isaak (40), Yunan güvenlik güçleri tarafından darp edilerek bıçaklandığını söyledi. Sırtında 30 ve 20 santim uzunluğunda 2 büyük bıçak yarası olan ve Kuşadası Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından sırtına dikiş atılan Isaak, daha sonra diğer 34 göçmen ile birlikte Aydın İl Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezi’ne getirildi.

Kendisini kurtaran Türk Sahil Güvenliği’ne teşekkür eden Isaak, Yunanistan Sahil Güvenliği’nin kendilerine hayvan gibi muamele ettiklerini ve kendisini bıçakladıklarını söyleyerek, Yunanistan’a karşı dava açmak istediğini belirtti.

Telefon, para ve çantalarının Yunan güvenlik güçleri tarafından alındığını ve kendilerinin denize atılarak ölüme terk edildiklerini belirten Yemen uyruklu Abdullah Mohamed Isaak, “İzmir’den Yunanistan’a geçmek için 35 kişi yola çıktık. Yola çıktıktan 3 saat sonra Yunan sularına vardık. Daha sonra Yunan Sahil Güvenliği bizi durdurdu. Yunanistan Sahil Güvenliği’nde 1’i kadın 4 kişilerdi. Hepsi kar maskesi takıyorlardı. Hepimizi gemiye aldılar ve demir sopalarla bize vurdular. İki kişi demir sopayla bana vurdular. Ben de o sıra ‘La ilahe illallah’ diye bağırdım. Bana bağırarak küfür ettiler. ‘La ilahe illallah’ deme diyerek beni sırtımdan bıçakladılar. O anda ben nerede olduğumu bile unuttum. Onlara Türkçe ‘abi tamam yapma’ dedim. Bana bağırarak Türkçe konuşma dediler. Bıçaklandıktan sonra ben bayıldım. Sonra bizi tekrar bota indirdiler ve geri ittiler. Daha sonra Türk Sahil Güvenliği gelerek bizi kurtardı. Limana kadar bize eşlik ettiler. Benimle hemen ilgilenip hastaneye götürdüler. Hastanede tedavi oldum, sırtıma dikiş attılar. Türkiye Devleti’ne çok teşekkür ederim bana çok iyi baktılar, bana çok yardım ettiler. Yunan Sahil Güvenliği bizden her şeyi aldılar. Bizim telefonlarımızı, paralarımızı, her şeyimizi aldılar ve sonra bizi denize attılar. Bana yaptıklarından dolayı Yunanistan’dan şikayetçiyim ve şikayet etmek istiyorum. Yunanlılar bize çok kötü muamele ettiler. Bize hayvan gibi davrandılar. O yüzden Yunanistan’a karşı dava açmak istiyorum. Hakkımı aramak istiyorum” dedi.

YORUMLAR

17 Yorum Var
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  bekle bizi pontus ve onun oğulları
  Cevapla
 • Avşaroğlu 11 ay önce Şikayet Et
  Ne işiniz var Yunanistan'da. Yunan devleti insanların oluşturduğu bir yapı değil. Görüyorsunuz işte, ne işiniz var bu vahşi hayvanlar diyarında! Türkiye'ye de ilave yükler çıkarmayın.
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  amin
  Cevapla
 • ibrahim 11 ay önce Şikayet Et
  yav mubarekler zengin arab ülklerine gidin sana avrupalıların pis wc temizliyecekseniz
  Cevapla
 • Misafir38 11 ay önce Şikayet Et
  Ya Rabbi senin ismini söyleyenlere zulum yapılıyor biz aciz kulların elinden bir şey gelmiyor..Ya Rabbi gök kubbeyi onların başlarına yık ya Rabbi o zulum eden ellerini kurut ya Rabbi..Sen yücesin sen rahimsin sen herşeyin iyisini bilirsin...Aaaaminnn
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.