Bartın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim açıklaması

15:05 19 Nisan 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim açıklaması

Bunun da en büyük itici gücünü, iç ve dış siyasette istikrar ortamının oluşturduğunu ifade eden Aksoy, şunları kaydetti:

MÜSİAD Bartın Şube Başkanı Muhammet Aksoy, 24 Haziran'da yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçiminin, 2023 hedeflerinin gerçekleştirilmesi ve güçlü Türkiye'ye giden yolda bütün engellerin bertaraf edilebilmesi adına büyük bir dönüm noktası olduğunu bildirdi.

Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, iş dünyası olarak, üretim ve istihdamın artırılması, ülke ekonomisinin ileri taşınması adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

"İstikrar, halkın desteği ile göreve gelmiş güçlü iktidarlarla mümkündür. Türkiye, istikrarı ortadan kaldırmaya ve ülkemizi kaosa sürüklemeye yönelik 15 Temmuz hain darbe girişiminin önlenmesinin ardından, 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilen referandum sonucunda, milletimizin kararıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş onaylanmış ve istikrar ortamı sürdürülmüştür. dünyasının ihtiyacı olan istikrar ortamını sürdürülebilmek ve yakın coğrafyamızda cereyan eden siyasi ve fiziki hareketlilik karşısında doğru pozisyon alabilmek adına, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne bir an önce geçmemiz gerekmektedir."

Seçimlerin öne alınmış olmasının iş dünyası açısından belirsizliklerin de bir an önce ortadan kalkacağı ve geleceğin daha net görülmesi anlamına geldiğini aktaran , "Dolayısıyla, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu, 24 Haziran 2018 tarihinde “erken seçim kararını”, iş dünyası ve ülkemizin geleceği adına son derece olumlu karşılıyoruz. İnanıyoruz ki bu seçim sonuçları, 2023 hedeflerimizin gerçekleştirilmesi ve güçlü Türkiye’ye giden yolda bütün engellerin bertaraf edilebilmesi adına büyük bir dönüm noktası olacaktır. Seçim kararının şimdiden tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.