Bartın

Bartın AGD'de görev değişimi

13:42 10 Ekim 2018
Bartın AGD'de görev değişimi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Bartın Şube Başkanlığı görevine Burhanettin Akyol'un getirildiği bildirildi.

Dernekten yapılan açılamaya göre, AGD Genel Merkezi'nde Genel Başkan Salih Turhan nezdinde düzenlenen devir teslim programı ile Burhanettin Akyol görevine başladı.

AGD Bartın Şube Eski Başkanı Hüseyin Böber, 5 yıldır AGD Bartın Şube Başkanlığı görevini yürüttüğünü, bu süre içerisinde yönetim kurulu üyelerinin kendisine ciddi destek verdiğini aktardı.

Böber, "Bizim inancımız da ve teşkilatımız da yorulmak ve dinlenmek yoktur. Onun için hizmet nerede olursa olsun devam etmelidir. 2013’den beri taşıdığım AGD Bartın Şube Başkanlığı görevini Burhanettin Akyol kardeşime gönül huzuru ile devretmiş bulunuyorum. Bu ağır ve şerefli görevi yürütürken maddi ve manevi olarak destek veren tüm kardeşlerime teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Akyol da, 5 yıldır bu hizmeti yürüten Böber ve Yönetim Kurulu üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Anadolu Gençlik Derneği'nin, "Bir insanı kurtarmak tüm insanlığı kurtarmak demektir." düsturuyla hareket ettiğine dikkat çeken Akyol, şunları kaydetti:

"Bundan sonra da aynı aşk ve heyecanla hizmet etmeye devam edeceğiz. İmtihan için var olduğumuz yeryüzünde Allah'ın rızasını kazanma adına verilecek her türlü göreve talip olduğumuzu belirtirim. Bu kutlu görevi de aynı duygu ve düşünceler ile kabul ettim. Geçmişte olduğu gibi tüm dünya mazlumlarının sözcüsü olmaya devam edeceğiz. Bu uğurda başı dik, niyeti halis bir dava eri olmayı Yüce Allah’tan niyaz ediyorum."

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.