Bartın

Bartın İnkumu'na mavi bayrak dikildi

06:36 15 Haziran 2021 2 Yorum Var
Bartın İnkumu'na mavi bayrak dikildi

Temizlik konusunda belirli kriterlere sahip plaj ve sahillere verilen mavi bayrak Bartın'ın İnkumu'nda 3 noktaya yerleştirildi.

Bartın'ın İnkumu sahilinde 3 noktaya mavi bayrak yerleştirildi.

Kriterleri tamamlayan sahilde bayraklar, Belediye Başkanı Cemal Akın ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Mavi Bayrak Ulusal Koordinatörü Almıla Kından Cebbari'nin katılımıyla düzenlenen törenle göndere çekildi.

Belediye Başkanı Akın, gazetecilere, yaptıkları çalışmaların sonucunda 33 kriteri karşılayarak 3 noktaya mavi bayrak almaya hak kazandıklarını söyledi.

Mavi bayrak sayesinde İnkumu'nun tatil için turistlerin öncelikli tercihleri arasında yer alacağını belirterek, "Çok sayıda turistin tatil için aradıkları kriterler arasında mavi bayrak da var. Mavi bayrak temiz bir deniz, temiz bir sahil demek. 4 yılı aşan bir sürede bu gerçekleşti. Bundan sonra da bunu devam ettirmemiz gerekiyor. İnşallah bu bayrak bir daha inmeyecek." diye konuştu.

Cebbari de gazetecilere, mavi bayrak almanın uzun yıllar süren bir çalışmanın sonucu olduğunu dile getirerek, bunun korunması gerektiğini kaydetti.

YORUMLAR

2 Yorum Var
  • Esin 2 yıl önce Şikayet Et
    İnşallah temiz bı Deniz temiz bı sahil olarak devamı gelir umuduyla hayırlı olsun bize mavi bayrak
    Cevapla İlk beğenen sen ol
  • Murat 2 yıl önce Şikayet Et
    Her sene düzelü bir şekilde memleketim olan bastına gidiyorum çok sevindim ve esnaf arkadaşlarında biraz daha fiyatları düzenlemesini bekliyorum. Yeni sezon umarım herkes için güzel geçer.
    Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.