Bartın

Maden şehidinin oğlu dünyaya geldi! Artık ismi oğluyla yaşayacak

09:53 26 Ekim 2022 7 Yorum Var
Maden şehidinin oğlu dünyaya geldi! Artık ismi oğluyla yaşayacak

Bartın'da meydana gelen maden patlamasında şehit olan Selçuk Ayvaz'ın 3'üncü evladı dünyaya geldi. Ayvaz'ın, Sungur isminin koyulmasını istediği bebeğe, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da önerisiyle 'Sungur Selçuk' adı verildi.

14 Ekim 2022 tarihinde Bartın’ın Amasra ilçesinde yer alan Türkiye Taş Kömürleri Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğüne ait maden ocağında -300 kotunda meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybeden 2 çocuk babası şehit madenci Selçuk Ayvaz’ın 3’üncü evladı dünyaya geldi.

Bartın maden şehidi Selçuk Ayvaz'ın bebeği Sungur Selçuk Ayvaz

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TAVSİYE ETMİŞTİ

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde gerçekleşen doğum sonrası anne ve bebeği taburcu edildi. Meydana gelen kazanın ardından acılı aileye taziye ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavsiyesi üzerine şehit madencinin eşi Elif Ayvaz, bebeğine Sungur Selçuk ismini verdi.

Bartın maden şehidi Selçuk Ayvaz'ın bebeği Sungur Selçuk Ayvaz

'EŞİM RAPORLUYDU, O GÜN RAPORU BİTTİ'

Maden kazasını televizyondan öğrendiklerini ve eşinin kazanın olduğu gece vardiyadan çıktıktan sonra doğum iznine ayrılacağını söyleyen Elif Ayvaz, “Ben kazayı televizyondan öğrendim. Normalde eşim raporluydu işe gitmemişti 3 gün. O gün raporu bitti. Cuma günü gitti işte. Bekledik hani önemli bir kaza değil, dediler. Doğum iznine çıkacaktı zaten onu bekliyorduk. Bir hafta sonradan doğum günü belli olacaktı sezaryenle olacağı için.” ifadelerinde bulundu.

Bartın maden şehidi Selçuk Ayvaz'ın bebeği Sungur Selçuk Ayvaz

'O KENDİ İSTEDİĞİ İSİM OLSUN İSTİYORDU'

Şehit madencinin, bebeğine Sungur ismini vermek istediğini de kaydeden Elif Ayvaz, “Eşimin isteği Sungur’du. Hani böyle muallakta kalmıştık. Biz başka bir isim istiyorduk. O kendi istediği isim olsun istiyordu. Onun istediği olacaktı. Hem onun istediği oldu hem de kendi adı olmuş oldu yani. Sungur Selçuk koyduk ismini.” dedi.

Bartın maden şehidi Selçuk Ayvaz'ın bebeği Sungur Selçuk Ayvaz

'İLK BABA ALIR KUCAĞINA, BİZİM BABAMIZ YOK MAALESEF'

Doğum sonrasında yaşadığı duygusal anları da gözyaşları içinde anlatan Ayvaz, “İlk baba alır kucağına, bizim babamız yok maalesef. Normalde babaya verilir. Baba olmayınca kimseye vermezler çocuğu doğumdan sonra. Kızımda öyle olmuştu. Babayı aramışlardı, o geç kalmıştı biraz. Öbürleri biraz babayla vakit geçirdi ama Sungur Selçuk’un hiç baba hatırası yok, baba kokusu yok.” şeklinde konuştu.

5 VE 3 YAŞLARINDA 2 ÇOCUĞU DAHA VARDI

Şehit madencinin 5 yaşında Mustafa Asaf ve 3 yaşında Asel Meva isimli 2 çocukları bulunuyordu.

Bartın maden şehidi Selçuk Ayvaz'ın bebeği Sungur Selçuk Ayvaz

Bartın maden şehidi Selçuk Ayvaz'ın bebeği Sungur Selçuk AyvazBartın maden şehidi Selçuk Ayvaz'ın bebeği Sungur Selçuk Ayvaz

YORUMLAR

7 Yorum Var
 • MİSAFİR 4 ay önce Şikayet Et
  ne acı bir tablo. mevlam gani gani rahmet eylesin babaya. eşine sabırlar versin. çocuklarının kader ve bahtları açık olur inşaallah.
  Cevapla
 • bekir sağlam 4 ay önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah, rabbim geride kalanlarına sabrı cemil ihsan etsin, eşine ve evlatlarına uzun ömürler versin inşallah.
  Cevapla
 • Misafir-x 4 ay önce Şikayet Et
  Rabbim küçük yavruyu vatana millete hayırlı uğurlu eylesin, Kaderi güzel, bahtı açık olsun . Babasına da Rahmet eylesin, şehitler zümresine ilhak eylesin inşallah.
  Cevapla
 • KORAY AnKARA 4 ay önce Şikayet Et
  Allah Rahmet eylesin ..cocuklarin bahti herzaman acik olsun insallah ...cok aci bir durum ...Allah güc kuvvet versin ablamiza
  Cevapla
 • sinan 4 ay önce Şikayet Et
  annem Allah size ve babasız çocuk büyüten tüm annelere katından yardımcı bir kuvvet ile desteklesin bu vatan şehidleri sayesinde varlığını sürdürüyor acınız acımızdır şüphesiz Allah adil hüküm sahibidir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.