Batman

FETÖ'nün dershanesi MEB bünyesinde hizmet verecek

11:45 27 Eylül 2016
FETÖ'nün dershanesi MEB bünyesinde hizmet verecek

Batman'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatının tespit edilmesinin ardından kapatılarak Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) devredilen dershane binası halk eğitim merkezi olarak hizmet verecek.

Batman Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı İbrahim Vural, yaptığı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı mücadele ederken şehit düşenlere Allah'tan rahmet diledi.

Bu yıl Halk Eğitim Merkezinin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ile irtibatının tespit edilmesinin ardından kapatılan ve Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilen dershane binasına taşınacağını ifade eden Vural, destekleme ve yetiştirme kurslarının bu binada yapılacağını aktardı.

- "Üniversite hayallerini gerçekleştirmek için kurs düzenliyoruz"

Vural, taşınma işlemlerinin kısmen gerçekleştiği yeni hizmet binasında ekim ayından itibaren üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs verilmeye başlanılacağını belirterek, şimdiye kadar 400 öğrencinin kursa katılmak için başvuru yaptığını anlattı.

Müracaat eden öğrencilerin ücretsiz olarak üniversiteye hazırlanma imkanı bulacağını kaydeden Vural, maddi durumu düşük olan lise mezunu öğrencilerin kurs için başvuru yapabileceğini dile getirdi.

Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçen yıl 3 merkezde verdiğimiz destekleme, yetiştirme kurslarımızı bu yıl yeni binamızda vereceğiz. Mezun öğrenciler için bu kursları açıyoruz. Bu yıl hem hafta sonu hem de hafta içinde kurslarımız olacak. Özellikle dershaneye gidemeyen, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yardımcı olmak, onların üniversite hayallerini gerçekleştirmek için devletimizin yardımıyla, destekleme yetiştirme kurslarını düzenliyoruz. Diplomaları ve kimlik fotokopileri ile müdürlüğümüze başvuran öğrenciler ücretsiz kayıt yaptırabilir. Bu yıl 3 dönem için planladığımız kurslarımız başlıyor."

- "Dershaneye kayıt yaptıramamıştım"

Kursa kayıt yaptıran öğrencilerden Vedat Karaçin, dershaneye gidemediği için üniversiteyi kazanamadığını söyledi.

"Yüksek fiyatı nedeniyle dershaneye kayıt yaptıramamıştım." ifadesini kullanan Karaçin, halk eğitim merkezi bünyesinde açılan kursa kaydolduğunu belirtti.

Zeliha Köylü de halk eğitim merkezinin ücretsiz kurs düzenlemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Köylü, "Hedefim beden eğitimi bölümünü kazanmak. Sporcuyum, bu nedenle daha yüksek puan alıp istediğim bölümü kazanmak için bu kursa kayıt yaptırdım." diye konuştu.


YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.