Batman

Nesli tükenmek üzereydi! Yol kenarında telef olmuş halde bulundu!

10:46 19 Mart 2023 5 Yorum Var
Nesli tükenmek üzereydi! Yol kenarında telef olmuş halde bulundu!

Batman'ın Gercüş ilçesinde yaşanan olayda, nesli tükenme tehlikesi altında olan çizgili sırtlan yol kenarında telef olmuş halde bulundu.

Batman Gercüş'ün Akyar köyü mevkii karayolunda, yol kenarında nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan telef olmuş halde bulundu.

KIRMIZI LİSTEDE YER ALIYORDU

Nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde 'kırmızı listede' yer alan çizgili sırtlana plakası ve sürücüsü tespit edilemeyen araç çarptığı değerlendirildi. 

'ÇİZGİLİ SIRTLAN OLDUĞUNU FARK ETTİM'

Yoldan geçen vatandaşlardan Özgür Avşar, "Batman'dan Gercüş ilçesine doğru gelirken yolda bulduk. Baktım yolun ortasında başka araçların da kazasına neden olacağını düşünerek yoldan kaldırmak istedim aracımızı yol kenarına park ettik. Daha sonra da yoldan çıkarmak için indik. Köpek olduğunu düşündüm ama yanına yaklaşınca köpek değildi, çizgili sırtlan olduğunu fark ettim. Bu çizgili sırtlanların nesli tükenmiş, bunun için şoför arkadaşlara sesleniyorum burada biraz daha dikkatli olsunlar. Yazık, günah çizgili sırtlan ölmüş sonuçta onlar da bir canlı" dedi.

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • Kemal 1 hafta önce Şikayet Et
  bu sanki araç çarpmışa benzemiyor Silahla mı vurldu
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Kesin araba çarpmış
  Cevapla
 • birlik 1 hafta önce Şikayet Et
  yazık olmuş ama bence kasıt bir şey yok kazayla telef olmuş
  Cevapla
 • fatih 1 hafta önce Şikayet Et
  adam saçma sapan yorum yapmış belki gece çarptı nerden bilecek çoğu insan görse tilki yada köpek sanar ani refleksle kaçmaya çalışsa kendi kaza yapar
  Cevapla
 • Murat 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu sırtlanlar yeni defnedilen insanları bile mezardan kazıp çıkarıyorlarmış bırak tükensin çok istiyorsan afrikaya git orda bol
  Cevapla
 • birisi 1 hafta önce Şikayet Et
  Hayvan sevgisi insan sevgisinin çok önünde bir ülkedeyiz.Ne dirisine ne ölüsüne böyle bir yorum yazılınca hemen çıkıyorlar insana söylenmeyecek sözler sarfediyorlar.Eğer böyle vaka varsa mezarlıkların etrafları aşamayacakları şekilde tedir alınarak örülmeli. Kastamonunda da ayılar dediğinizi yapıyor.Millet ölüsünün cenazesi yanında nöbet tutuyorlar.
  İlk beğenen sen ol
 • Diyar-ı Bekri 1 hafta önce Şikayet Et
  Yuh artık.
 • i AYDIN 1 hafta önce Şikayet Et
  ne yazıkki senin gibilerde çok buralarda
  İlk beğenen sen ol
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.