Bilecik

Bilecik'te Tarıma Dayalı İhtisas OSB kurulması çalışmaları

16:47 01 Ekim 2018
Bilecik'te Tarıma Dayalı İhtisas OSB kurulması çalışmaları

Bilecik'in Gölpazarı ve Yenipazar ilçelerine kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) çalışmaları kapsamında bölgeye gezi düzenlendi.

Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, Gölpazarı Kaymakam Vekili Büşra Uçar, Yenipazar Kaymakamı Yavuz Kartal, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant ile ilgili kurum ve odaların Eskişehir Beylikova ilçesinde kurulan OSB gezi ve incelemesinde projenin ilçelerin ekonomik ve sosyal anlamda katkı sağlayacağını söyledi.

Bilecik'in kalkınması, tanıtılması, istihdamın, gelir düzeyinin artırılması, insanların hayatının kolaylaştırılması yönünde adımların atılması gerektiğini belirten Yoldaş, ''İlimizin üretim planlanması ve verimin arttırılması için mutlaka Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgelerinin kurulması gerekmektedir. Gölpazarı ve Yenipazar ilçelerinde kurulması düşünülen OSB'nin, kurulmuş alanda incelemede bulunduk. Her zaman Bilecik'in gelişmesini, değişmesini, istihdamın artmasını ve ekonominin güçlenmesini ön planda tutarak, çalışmaları bu doğrultuda gerçekleştirdik.'' dedi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.