Bitlis

Bitlis’te bu pansiyonun sakinleri kediler

12:56 13 Ekim 2021 1 Yorum Var
Bitlis’te bu pansiyonun sakinleri kediler

Bitlis’te sokak kedilerini her türlü tehlikeden korumak amacıyla oluşturulan pansiyonda aynı zamanda ücretsiz sahiplendirme de yapılıyor.

Tatvan’da kış aylarında dondurucu soğuktan ve her türlü tehlikeden sokak kedilerini korumak amacıyla hayvanların rahat edebilecekleri bir pansiyon oluşturuldu. Kedilerin mamasından suyuna, tırnak kesiminden banyolarına kadar her türlü bakımlarının özenle yapıldığı pansiyonda, televizyon, mama kapları ve birçok oyuncak bulunuyor. Her gün temizlik yapılan pansiyonda, mama ve su kapları günlük değiştiriliyor. 

“ÜCRETSİZ SAHİPLENDİRME YAPIYORUZ”

Şehir dışına veya tatile giden vatandaşların hayvanlarını bırakabilecekleri rahat ve temiz bir ortam oluşturulduğunu ifade eden petshop dükkân sahibi Gökhan Uçak, “Burada kedilerimizi misafir ediyoruz. Pansiyonda 4’ü cins olmak üzere 5 çeşit kedi var. Bir sokak kedimizi de bugün sahiplendirdik. Burada ücretsiz sahiplendirme yapıyoruz. Kedilerimizin mamasını verip, banyolarını, tırnak kesimlerini ve temizliklerini yapıyoruz” dedi.

YOLDA BULDUKLARI HER TÜRLÜ KEDİLERİ GETİRİYORLAR

İnsanların yolda buldukları sokak kedilerini pansiyona getirdiklerini dile getiren Uçak, “Anneleri terk etmiş yavru kedileri burada sahiplendiriyoruz. İnsanlar her cins kediyi pansiyona getiriyor, biz de pansiyonumuzda o kedileri misafir ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

“GÖZÜM ARKADA KALMAYACAK”

 Birkaç günlüğüne şehir dışına çıkacağını ve kedisini bu pansiyona bırakacağını dile getiren Mücahit Çoban isimli vatandaş ise “Ben 5-6 yıldan fazladır kedi besliyorum. 3-4 günlüğüne şehir dışına çıkacağım. Mia isimli kedimi pansiyona bırakmak için geldim. Buranın görevlisi ve yetkilisiyle de konuştum. Güzel bir hizmet veriyorlar. Her şeyi dört dörtlük yapıyorlar. Ondan dolayı gözüm arkada kalmayacak” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • zafer gülten 4 gün önce Şikayet Et
    herhalde bedava yapmıyorlar,çoğu yerde var böyle yerde fiat mühim. bırak bakalım kedini 1 haftalığına.1 gün için 20-30 tl civarı ücret alıyorlar en azından.
    Cevapla İlk beğenen sen ol
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.