Bolu

Yedigöller'de bayram yoğunluğu

13:43 07 Temmuz 2016
Yedigöller'de bayram yoğunluğu

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden birisi olan Yedigöller Mili Parkı'nda Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

Bolu'ya yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta yer alan ve içinde bulundurduğu 7 gölden ismini alan milli park, bayram tatilinde ziyaretçilerini ağırlıyor.

9 günlük Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilen fotoğraf ve doğa tutkunları, Yedigöller'e akın etti.

Milli parka gelen tatilciler, buradaki Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl'ün çevresindeki kendileri için hazırlanan bölgelerde piknik yaparak kamp kurdu.

Tatilciler, park içinde bulunan yürüyüş yolları sayesinde milli park içinde yer alan şelale, gülen kayalar ve dilek çeşmesini de gezerek bol bol fotoğraf çekti.

Öte yandan bayram tatilinin tamamını ya da bir kısmını geçirmek için Yedigöller'i tercih edenler ise bölgede bulunan kamp alanlarında çadır kurdu.

Geceleri kurdukları çadırlarda geçiren tatilciler sabahın erken saatlerinde uyanarak milli park içinden geçen derede serinledi.

Ramazan Bayramı tatili için ailesi ile İstanbul'dan Yedigöller'e geldiğini söyleyen Muharrem Elbey, "Yedigöller'e ilk defa kızımın tavsiyesi üzerine geldim. Burası çok güzel, çok beğendik. Doğa içinde muhteşem bir yer." diye konuştu.

Elbey, bayram dolayısıyla milli parkın oldukça kalabalık olduğunu belirterek, "Kalabalığa rağmen çok güzel bir yer. Yolları da çok güzel. Burayı görmeyen herkesin gelmesini bu doğayı görmesini isterim." dedi.

Yedigöller'e Adana'dan geldiklerini ifade eden Gülsen ve Tekin Beşer çifti ise fotoğraf çekmek için burayı tercih ettiklerini ve bölgeyi çok sevdiklerini söyledi.

Öte yandan yetkililer, Yedigöller'e Ramazan Bayramı'nın ilk 2 gününde yaklaşık 2 bin 500 araç girişi olduğunu, son gün ise ortalama bin aracın giriş yapmasını beklediklerini bildirdi.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.