Bolu

"Saklı cennet"te sonbahar renkleri

11:40 31 Ekim 2016
"Saklı cennet"te sonbahar renkleri

MEHMET EMİN GÜRBÜZ- Batı Karadeniz Bölgesi'ndeki, "Orman denizi"ni andıran zengin bitki örtüsü ile "Saklı cennet" olarak bilinen Yedigöller Milli Parkı, sonbaharda da ziyaretçileri büyülüyor.

Bolu'ya 42 kilometre uzaklıktaki bulunan ve kayının yanı sıra meşe, gürgen, kızılağaç, karaçam, sarıçam, köknar, karaağaç, ıhlamur ve porsuk gibi değişik türde ağaçlara ev sahipliği yapan "Yedigöller", bünyesinde Sazlıgöl, İncegöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl ve Seringöl adlarını taşıyan eşsiz güzellikte 7 göl barındırıyor.

Geyik, karaca, ayı, kurt, tilki gibi birçok yaban hayvanının da yuvası olan Yedigöller, şehir stresinden uzaklaşarak doğa ile iç içe olmak isteyenlerin gözde mekanları arasında bulunuyor.

Yedigöller, sonbaharda da ağaçların döktüğü rengarenk yapraklarla ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Hem bu güzellikleri görüntülemek hem de doğal yaşamla iç içe olmak isteyen fotoğraf tutkunları, "Saklı cennet Yedigöller"de kartpostallık görüntüler yakalıyor.

Yedigöllerin drone ile de havadan çekilen görüntüleri de bölgenin tüm güzelliğini ortaya koyuyor.

Bölgeye tatil için İstanbul'dan gelen Mustafa Alpaslan, Yedigöllerin, sonbaharda güzelliğini merak ettiği için burayı ziyaret ettiğini belirterek, "Buranın görüntüsünü bir dizede görmüştüm ve çok hoşuma gitmişti. Geldiğimde aynı güzelliği gördüm. Çok güzel bir yer burası." diye konuştu.

Fatih ve Tüğce Bilgin çifti de evlilik töreni sonrası göllerin çevresinde dökülen yapraklar üzerinde fotoğraf çektirdi.

Yedigöllere daha önce de geldiklerini anlatan Fatih Bilgin, "Buraya 4 ay önce geldik ve hoşumuza gitti. Düğünden sonra fotoğraf çekimleri için buraya geldik. Bolu'nun en güzel yerlerinden biri de burası. Yedigöllerde mutluluğumuzu ölümsüzleştirmek istedik. Bence doğa tutkunu herkes buradaki görüntüyü görmeli. Doğa burada güzelliğini cömertçe sergiliyor ve insanı büyülüyor bu güzellik." dedi.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.