Bolu

Ormana bırakılan köpekler koyun sürüsüne saldırdı

15:24 27 Temmuz 2022 1 Yorum Var
Ormana bırakılan köpekler koyun sürüsüne saldırdı

Bolu’da, tellerle çevrili alanda beslenen 29 koyundan 2’si ormandan gelen köpeklerin saldırısında telef olurken, 6 koyun sahibi tarafından son anda yaralı olarak kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Bolu merkeze bağlı Yumrukaya köyünde yaşayan ve hayvancılıkla ilgilenen Ayşe Ayçiçek’e (55), ait koyunların beslendiği ağıla tellerin altından giren sahipsiz köpekler ağılın içinde bulunan 29 koyuna saldırdı.

Koyunların bazılarını ağılın dışına taşıyan köpekler bir kısmını ise ağılın içinde yaralı olarak bıraktı. Köpeklerin sesini duyarak ağıla giden Ayşe Ayçiçek ile oğlu koyunlarından 2’sinin telef olduğunu 6’sının ise yaralandığını gördü.

Ağıla girdiğinde hayvanların parçalandığını gördüğünü söyleyen Ayşe Ayçiçek, “İçeri girdiğimde benim sesime dağıldılar. Koyunlardan birisi yatıyordu. Öldü zannettim ama sonra canlandı. Şimdi ağır yaralı. Birkaç tanesini parçalamışlar. Olaydan sonra kimsenin köpeklerinin görmedik. Oğlum köyün dışında köpekler görmüş. Onlar da davar köpekleriymiş” diye konuştu.

Veteriner çağıracak maddi güçleri olmadığı için yaralı 6 koyunlarını kendi imkanları ile tedavi etmeye çalışan Ayçiçek ailesi, hayvanlarına saldıran köpeklerin bulunması ve gerekli önlemlerin alınmasını istiyor.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • Tamer 2 ay önce Şikayet Et
    Bolunun CHP si cok iyi calisiyor, köpekleri ormana at is bitti, sanki T.C nin kanunlari onlari ilgilendirmiyor, ben olsam Belediyeye her zarar icin dava acarim. Bu akill canlilar ac, Bolu belediyesi, hayvanlari koruma kanunu diye bir sey biliyormu sanirim yok, sayet biliyorsa bu bir kriminal tutumdur. Görvlerini yapmiyorlar
    Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.