Bursa

"Hazreti Muhammed'i anma gecesi"

00:52 13 Aralık 2015
"Hazreti Muhammed'i anma gecesi"

Bursa'da, Şemsi Mevlana Derneği tarafından düzenlenen gecede, semazen gösterisi yapıldı

Bursa'da, Şemsi Mevlana Derneği tarafından, "Hazreti Muhammed'i anma gecesi" düzenlendi.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle yoğun katılımlarla gerçekleştirilen program, Hz. Muhammed'e ait Sakal-ı Şerif'in gösterilmesi ve duaların edilmesiyle başladı.

Bursa İl Müftüsü Mehmet Emin Ay, burada yaptığı konuşmada, Hz. Muhammed'i sözlerle anlatmanın çok zor olduğunu söyledi.

Hz. Muhammed'in yaşadığı dönemde her davranışının örnek olarak gösterilebileceğini anlatan Ay, "Yer yüzünde kendisi hakkında bu kadar kitap yazılan, onunla ilgili bu kadar söz söylenen, ona adanmış şiirler yazılan bir başka kimse yoktur. Dolayısıyla bizler, onu gönül gözüyle gören aşıkları, gördüklerine itibar ederek o yüce Resulü çok rahatlıkla tanıyabiliriz" şeklinde konuştu.

Şemsi Mevlana Derneği Başkanı Ahmet Arslan ise kendilerine manevi olarak gelen ısrarlar üzerine böyle bir program yaptıklarını dile getirdi.

Yapılan programın bütün inanlara ve Müslümanlara faydası olmasını temenni ettiklerini belirten Arslan, "Biz umuyoruz ki ahir ömrümüzde son nefesimize kadar evimizin baş köşesinde Peygamber Efendimizin ismi olsun. Öyle yüce bir Peygamber ki Rabbimiz onu sevmiş, onu övmüş. Allah'ım bizlere ömrümüzün son anına kadar o yüce Peygamberimize olan görevlerimizi yerine getirmeyi nasip etsin" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İlahi sanatçıları Agah ve Bekir Çiçek konser verdi.

Program, derneğin semazen topluluğunun yaptığı gösterinin ardından sona erdi. 

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.