Bursa

Sabah namazına gelen çocuklara hediye bisiklet!

14:54 01 Ağustos 2018 34 Yorum Var
Sabah namazına gelen çocuklara hediye bisiklet!

Bursa’da bulunan Demirtaş Merkez Camii’ne bir ay boyunca sabah namazına gelen çocuklara bisiklet hediye edildi.

Çocuklara camiyi sevdirmek ve sabah namazı alışkanlığı kazandırılmak için düzenlenen kampanya sonunda bir ay boyunca sabah namazına gelen 150 çocuk bisikletlerine kavuştu. Demirtaş Merkez Camii imamı ve cemaatinin düzenlediği kampanyaya Demirtaş Mahallesi'nde bulunan çocuklar büyük ilgi gösterdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi, mahalle esnafı ve cami cemaatinin destekleriyle alınan 150 bisiklet çocuklara düzenlenen törenle takdim edildi. Bir ay boyunca sabah namazına gelip bisikletlerine kavuşan çocukların mutluluğu yüzlerinden okundu. 

Düzenlenen törende konuşan Demirtaş Merkez Cami İmamı Burhanettin Fidan, "Bu sevincin ve muhabbetin oluşmasında emeği geçen ekip arkadaşlarım ve bize maddi ve manevi olarak destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Demirtaş Merkez Cami Dernek Başkanımıza ve esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Samimi duygularımla itiraf ediyorum ki 150 çocuğumuzun 1 ay boyunca sabah namazlarına gelmeleri o tatlı çocuksu uykularından feragat edip sabah namazında saf tutmaları en büyük mutluluğumuzdur” dedi. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Cumhurbaşkanımız dindar gençlik yetiştirmeliyiz dediğinde birileri ayağa kalkmıştı. Ama ne kadar önemli olduğunu 15 Temmuz’da da terör olaylarında da gördük. Milli ve manevi değerlere sahip gençler yetiştirmeliyiz. Ben o yönüyle bu törenin çok anlamlı olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlara ve hayırseverlere yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise "Ne konuşursanız konuşun bu çocukların burada yansıtmış olduğu fotoğrafın muhtevasını anlatmanız mümkün değildir" diye konuştu.  Çocuklar da bu organizasyonu düzenleyip kendilerine cami alışkanlığı kazandıranlara teşekkür ederek bisikletlerine keyifle bineceklerini söyledi. 

YORUMLAR

34 Yorum Var
 • melek yakupoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  ben bisiklet istiyorum .... ama babam almıyor çok üzüldüm babam diyorki bana sen büyüksün ne olmuş yani büyüklerde sürüyor bisiklet .....
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Ecolimit 1 yıl önce Şikayet Et
  Camide ses çıkartıyor diye arkasını dönüp ters ters bakan hödddddd hösssttt hişşştt diyen dedeler bıraktırır camiyi yakında merak etmeyin.
  Cevapla
 • cevat 1 yıl önce Şikayet Et
  emeği geçenlerden Allah razı olsun , eleştirisel bakan arkadaşlarım ; bu çocukların o atmosferi tatmaları kadar güzel bir hediye alamazlar varsın bisiklet için gelsin daha çocuklar..internet cafeye değil camiye yönlendirmemiz lazım ,etkinlikler yapılması lazım
  Cevapla
 • murat k 1 yıl önce Şikayet Et
  maşallah
  Cevapla
 • Yüksel 1 yıl önce Şikayet Et
  Emeği geçenlerden Allah razı olsun çok güzel bir örnek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
hediye bisiklet
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.