Bursa

'Şeytana uydum' dedi! 18 yaşındaki yeğenine...

08:06 16 Haziran 2019 29 Yorum Var
'Şeytana uydum' dedi! 18 yaşındaki yeğenine...

Bursa’da, yeğenini 4 aylık bebeğinin gözü önünde 11 yerinden bıçaklayarak öldürüp altınlarını alan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan Suriyeli sanığın cezası, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı müdahil olmadığı için bozuldu. Yeniden yargılanan sanık müebbet hapse mahkum edildi.

Olay, geçen yıl haziran ayında Bursa Yıldırım Değirmenlikızık Mahallesi’nde meydana geldi. Suriye uyruklu 18 yaşındaki Dima Ashalem, 4 aylık bebeğinin gözü önünde öz amcası Bakrı Ashalem tarafından öldürüldü. Cinayet günü olay yerine gelerek gözyaşı döken amca Ashalem gözaltına alındı. Tutuklanan amca hakkında canavarca his sâikiyle adam öldürmek ve gasp suçlarından dava açıldı. 

Ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle yargılanan amca müebbet ve gasp suçundan ise 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bursa İstinaf Mahkemesi, davaya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığa avukatı müdahil olmadığı için kararı bozdu. Bursa 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden hakim karşısına çıkan Bakrı Ashalem, eski ifadesini tekrarlayarak, "Olayı hatırlamıyorum. Şeytana uydum. Yeğenimi öldürdüğüm için çok pişmanım” dedi. 

Mahkeme heyeti, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatının da hazır bulunduğu duruşmada Bakrı Ashalem'e aynı cezayı verdi. 

YORUMLAR

29 Yorum Var
 • Adnan 11 ay önce Şikayet Et
  Allah seni kahretsin, ne istedin o zavallı anneden...
  Cevapla
 • Mahmut Akar 11 ay önce Şikayet Et
  Kur'andan uzaklaştırılarak, Cahil bırakılmış bir halk, şeytana da uyar, nefsine de..
  Cevapla
 • TurQuaZ 11 ay önce Şikayet Et
  Şeytana uymuşmuş, şeytanı içimde gezdiriyorum demiyor da
  Cevapla
 • İÇİMİZDEN BİRİ 11 ay önce Şikayet Et
  Canavarca hislerle işlenilen bütün cinayet suçlarında, hiç bir beşeri sistemde verilen ceza, ilahi adalet kadar adil değildir. Yüce Allah ne diyor; --- Ey akıl sahipleri! Kısasta sizin için hayat vardır. (Bakara Sûresi, 178 – 179. Ayetler) ---
  Cevapla
 • mehmet57 11 ay önce Şikayet Et
  bu tip katilleri içerde müebbet almış mahkumlara oldu bittiye getirip hallettirecen hatta öyle bi söylenti çıkaracan ki cezaevinde hırsızını eli katilin başı kesiliyomuş diye bi dedi,kodu çıkaracan bi kaçta haber yapacan kimse korkusuna ne hırsızlık ne de adam öldüremez denemrsi bedava
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
bıçaklama
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.