Bursa

İmam Hatip Ortaokulu temel kazısında bulundu!

08:02 10 Eylül 2019 6 Yorum Var
İmam Hatip Ortaokulu temel kazısında bulundu!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde hayırseverler tarafından yapılacak olan okulun temeli kazısında Roma dönemi ait mezar taşı bulundu. Kazı durdurulurken jandarma ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı.

Yenice Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından İnegöl'ün kırsal Yeniceköy Mahallesi'nde yaptırılacak olan 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu'nun temel kazısı yapıldığı sırada kepçe operatörü büyük bir taş olduğunu gördü. 

Çıkarılan taşın üzerinde şekiller olduğunu fark eden operatör durumu jandarma ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekiplerin yaptığı incelemelerin ardından Bursa Arkeoloji Müzesi yetkililerine haber verildi. 

Arkeologların incelemesinde çıkan taşların hostel in Roma dönemine ait bir kadının mezar taşı olduğunu tespit edildi.


Kazının durdurulmasına karar verilirken bölgede farklı mezarların da olabileceğini değerlendiren ekipler bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

YORUMLAR

6 Yorum Var
 • dursun 10 ay önce Şikayet Et
  kesin bizansın işeme duvarının parçasıdır. nasıl yıkar, kırarsınız. putculuk işte böyle hortlatılıyor. acaba avrupanın batısında doğusunda müslümanların eserlerinden iz bıraktılarmı? ispanya portekiz fransanın bir bölümü bulgaristan yunanıstan sırbistan ve daha nice yerlerdeki tarihi eserler tertemiz edilirken biz yok şu yok bu hepsinin putpereslliğin kalıntılarının canı cehenneme
  Cevapla
 • Merhamet 10 ay önce Şikayet Et
  Bu taş sebebiyle artık bu iş sahası bir yıl kapatılır.....Roma dönemine saygı göstermek gerek.......İslam Hukuku çağ dışıdır........ne mantık ama.Yunan torunlarına malzeme bırakıyorlar gelin dedelerinizin yerlerine sahip çıkın diye....
  Cevapla
 • ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  mezar tasini biraz tahrip etmisler gibi .neyse caniniz sagolsun
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Sehmuz 10 ay önce Şikayet Et
  Aman kaziyi durdurun. Kim bu Kadin Anasi Kim? Babasi Kim? Ebesi Kim? Dedesi Kim? Ölmüsmü Öldürülmüsmü ......
  Cevapla
 • ÜÇ HİİLAL. 10 ay önce Şikayet Et
  MAKSAT İMAM HATİP YAPIMINI ENGELLEMEK olmasıııııın!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.