Bursa

Çay ocağına öyle bir isim verdi ki! Dolup taşıyor

06:47 24 Ekim 2019 4 Yorum Var
Çay ocağına öyle bir isim verdi ki! Dolup taşıyor

Bursa’da 10 yıldır çay ocağı işletmeciliği yapan Makine Mühendisi Cemil Turşucular, tahtası eksik olanların toplanma yeri olmadığını düşünerek, onlar için bir mekan açmaya karar verdi.

 Açtığı çay ocağının ismini ’Tahtası Eksikler Toplanma Yeri’ koyan esnaf, kendisinin de tahtasının eksik olduğunu söyledi. Burada çay içen vatandaşlar ise, iş yerinin ismini güzel bulduklarını belitti. İş yerine koyduğu isim ve çayının güzel olması sebebiyle her kesime hizmet veren Turşucular, işinden ve müşterilerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


10 yıldır bu işi yaptığını ifade eden Cemil Turşucular, "Tahtası eksikler dışarıda başı boş geziyorlardı. Onların hepsini bir araya toplayabilmek istedim. Dışarıda bir olaya karışmasınlar ve burada denetim halinde kalsınlar diye böyle bir yer açtım. Buraya normal insan da geliyor, ama gelenlerin büyük kısmının tahtası kırık. Tabelayı gören müşterilerin yüzde doksanının tepkisi olumlu. Bizim de tahtamız eksik diyorlar. Geçen akşam biri geldi, benim 46 tahtam eksik, kaça kadar alıyorsunuz diye sordu. Biz de ondan yukarısını almıyoruz dedik. Çıktı gitti, 10 dakika sonra geri geldi. Benim 10 tahtam eksikmiş dedi. Benim buradaki müşterilerimin yüzde sekseni sabit müşterim" dedi.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • izmir-doğru söyler 7 ay önce Şikayet Et
  adamın tahtası tam olsa kahvede boş işte ne işi olur evinde oturur çocuklarıyla vakit geçirir insanlığa hizmet eder bazıları akşama kadar kumar tavla okey oynuyor kendini kaybediyor birde eve gelince iş yapmış gibi öf pöf yapar.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Kartal 34 7 ay önce Şikayet Et
  Her şeyden anlam çıkarmaya çalışmanın bir anlamı yok.çayını iç keyfine bak.sonuçta zaten en doğrusunu sen biliyorsun.boşver kimse bilmesin.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • osmanli 7 ay önce Şikayet Et
  makine mühendisinin motor falan yapmasi gerekmiyormu
  Cevapla
 • ali 7 ay önce Şikayet Et
  Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?mühendis bey gönül motoru üretimi yapıyor gayesi güzel normal insan mı var ki zaten hep çatlak hep arzalı
  İlk beğenen sen ol
 • Asım 7 ay önce Şikayet Et
  Aslında Tahtası Fazla olanların yeri deseydi Daha kalabalık olurdu.
  Cevapla
 • yunus 7 ay önce Şikayet Et
  'Kaçıkların yeri' deseydi daha kısa ve öz olurdu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Bursa
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.