Bursa

Çay içerken bulduğu böceğe gözü gibi bakıyor

16:03 27 Haziran 2020 3 Yorum Var
Çay içerken bulduğu böceğe gözü gibi bakıyor

Bursa'da bir çiftçi kahvehanede çay içerken bulduğu gergedan böceğine gözü gibi bakıyor.Edinilen bilgiye göre İznik ilçesine bağlı Karatekin Mahallesi'nde ikamet eden 54 yaşındaki Abdullah Özdemir çay içmek için gittiği köy kahvesinde bir zamanlar yakalanması ve yurt dışına çıkarılması yasak olan ve aynı zamanda çok değerli olduğu iddia edilen daha sonra yapılan bilimsel çalışmalarla parasal değeri olmadığı açıklanan boynuzlu gergedan böceği buldu. Böceği evinde beslemeye başlayan Özdemir gittiği her yere böceğini de götürmeye başladı.

Yaklaşık bir aydır böceğe gözü gibi bakan Özdemir, böceğe o kadar alıştılar ki beni gören böceği soruyor. Nereye gitsem onuda yanımda götürüyorum, Kahveye çay içmeye gittiğimde esnaf yolumu gözlüyor. Herkes böceğe alıştı. Elinde tutmak isteyenler oluyor. Bende 1 ayda çok alıştım evladım gibi imkanı olsa elinden tutup gezdiririm" dedi.

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • Erbil 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizim köyde çok bunlardan
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • zafer gülten 1 yıl önce Şikayet Et
  böcekler bir batında dünya yumurta bırakır,böcek o kadar kıymetliyse koyun bir dişi bir erkek ahır türü bir yere,4-5 ay sonra o yer o tür böcekten geçilmez.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Yalniz abinin şundan haberi yok. Doğal hayatı koruma kanuni gereği bu yaptığı bir suç ve muhakkak para cezası uygulanması gerekiyor. Ilgili merciler gerekli cezayı yazacaklardır
  Cevapla
ETİKETLER
Bursa iznik
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.