Bursa

Arkadaşları şaka yapmak istedi! Şimdi telefonu susmuyor

07:05 01 Temmuz 2020 6 Yorum Var
Arkadaşları şaka yapmak istedi! Şimdi telefonu susmuyor

Bursa'nın Karacabey ilçesinde yaşayan Ali Bıçkıcı, (18) şaka olsun diye arkadaşları tarafından cep telefonu numarası ‘Karacabey Longozu’nun arama motoru Google’daki bilgi kutusuna eklenince ormana gelmek isteyenlerin ilk aradığı kişi oldu. 1,5 yıldır günde en az 10 kişi tarafından bilgi almak için aranan Bıçkıcı, “'Ormanda mangal yasak mı?' diye soranlar bile oluyor” dedi.

Karacabey’de yaşayan Ali Bıçkıcı’nın cep telefonu numarasını arkadaşları şaka amaçlı ‘Karacabey Longozu’nun Google’daki bilgi kutusuna yazdı. Bu dakikadan sonra Bıçkıcı'nın telefonu susmadı. Karacabey Longoz ormanı hakkında bilgi almak isteyenlerin aradığı Bıçkıcı, 1,5 yıldır günde 10 kişi tarafından arandığını anlatarak, “Karacabey’e nasıl gidileceğini, nerede konaklayacaklarını soranların yanı sıra 'Ormanda ne yenir, mangal yapmak yasak mı?’ gibi sorular da geliyor. Arayanlara kendimi açıklamaktan yoruldum” dedi.

Yaşadıklarını sosyal medya hesabından da paylaşan Bıçkıcı, şunları ifade etti:
"Yanlış numara dediğimde ‘sen longoz değil misin?’ diyorlar. Longoz hakkında bilgim yoktu. Ben de longozla ilgili bilgiler edindim. Nazikçe soru soranları bilgilendiriyorum. Arkadaşlarım bana şaka yapmak istedi, ama şimdi numarayı değiştiremiyoruz. Yazın günde en az 10 kişi arıyor. Kışın 3-4 kişiye düşüyor. Komik bir durum. Ama Google’ın böyle bir zaafı olmaması gerekirdi. Karacabey Longozu'nu aratınca insanların karşısına benim numaram çıkıyor ve bundan benim haberim yok."

YORUMLAR

6 Yorum Var
 • Guuuu 1 yıl önce Şikayet Et
  Numaranı arkadaşlarına yönlendir.
  Cevapla
 • arif 1 yıl önce Şikayet Et
  sevgilisi arayınca arkadaşıyla mı görüşecek
 • Enes 1 yıl önce Şikayet Et
  Hiç kafa basmıyor , arayanlarla sürekli makar yap illa şikayet eden olacak , karacabey belediyesi de uğraşıp sildirir numaranı. Bence sen halinden memnunsun
  Cevapla
 • Ugur 1 yıl önce Şikayet Et
  Bide ben arayayim ne diyecek
  Cevapla
 • SELİM 1 yıl önce Şikayet Et
  süper ironi :) adam zaten bıkmış, bide isim verip iyice daraltacaklar adamı
  İlk beğenen sen ol
 • halil 1 yıl önce Şikayet Et
  ücret al danışmanlıktan :)
  Cevapla
 • asyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  mobil hattını iptal edip yeni hat alsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Bursa
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.