Bursa

Muhtar olduğuna kimseyi inandıramıyor

14:01 27 Ekim 2020 3 Yorum Var
Muhtar olduğuna kimseyi inandıramıyor

Bursa'nın İnegöl ilçesi Akhisar Mahallesi Muhtarı Oktay Garip, yaşı küçük olduğu için insanları muhtar olduğunu inandıramıyor. Garip, "Bazen kimliğimi göstermek zorunda kalıyorum" dedi.

İnegöl ilçesi Akhisar Mahallesi'nde oturan Oktay Garip, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde muhtar seçildi. 1060 mahalleli Bursa'nın en genç muhtarı olan Oktay Garip, 13 bin 500 kişinin yaşadığı mahalleye, genç yaşta hizmet etmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

"Vatandaşlar şaşırıyor" 

"Muhtar olduğu mahallede doğup büyüdüğünü belirten Oktay Garip, "2019'daki yerel seçimlerde mahalleme muhtar olarak seçildim. Mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda elimden geleni yapmaya gayret gösteriyorum. Genç olduğumuz için vatandaşlar şaşırıyorlar. Hatta bazen kimliği göstermek zorunda da kalabiliyorum. Bursa'da en genç muhtar benim. 22 yaşındayım. Türkiye'nin de en genç muhtarları arasında olduğumu biliyorum" dedi.

"Bir amca muhtar olduğuma ihtimal vermedi"

Bir anısını anlatan Garip, "Bir amcamız bir gün yanıma geldi ve bana babamı sordu. Ben de 'Babam evde' dedim. O da 'İmzalanacak belgem vardı' dedi. Ben de, 'Getir ben imzalayayım' dedim. Muhtarın ben olduğuma ihtimal vermemişti. Sonrasında kimliğimi görünce şaşırdı ve bana çok genç olduğumu söyledi. Böyle bir anım oldu" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • ADAMIN BİRİSİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Bende 24 Yaşında Mali Müşavir Oldum Kimse İnanmıyordu..
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 1 yıl önce Şikayet Et
  bu devirde muhtarın imzası nerde lazım e devletde herkesin imzası otamatik evrağını alıyorsun muhtarlar yok 11 de açılıyor yok 14:00 de kapanıyor cumhurbaşkanı bile akşama kadar çalışıyor demekki muhtar daha kıdemli
  Cevapla
 • hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  valiliğe kadar gitmelisin aga yolun da bahtında açık olsun, önce muhtar, sora kaymakam, sonrada vali, eh çekirdekten yetişme olur be..
  Cevapla
 • Selam 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu yoruma eleştiri getirilmiş ama muhtarlığın ve valiliğin birer yönetim biçimi olduğunu hesap edememiş arkadaşlar. Muhtarlıkta halka nasıl hizmet edildiğini öğrendikten sonra mevzuata göre kaymakam da olur vali de olur. Bunun neresi çelişkili?
 • Selim 1 yıl önce Şikayet Et
  ''Anlayana sivri sinek saz,anlamayana davul zurna az'' Hasan kardeş.
 • Zeytin Grubu 1 yıl önce Şikayet Et
  muhtarlıktan valiliğe nasıl bagladın. muhtar seçimle olur kaymakm ve vali atama ile. once elmayı a rmutu ogren sonra yemeye geçersin :)
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşim sende YAKANA '' MUHTAR '' KOKARTı takıver... :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.