Bursa

Cüce çiftin büyük mutluluğu!

18:38 22 Kasım 2020 18 Yorum Var
Cüce çiftin büyük mutluluğu!

Bursa'da yaklaşık iki ay önce dünya evine giren cüce çiftin çileye dönen standart mutfak tezgahı sorunu, Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüme kavuşturuldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından kendi boylarına göre dizayn edilen yeni mutfak dolaplarına kavuşan cüce çift, kendilerini evlerinde ziyaret eden Başkan Alinur Aktaş'a teşekkür etti.

Bursa'nın Demetevler Mahallesi'nde yaşayan 105 santimetre boyundaki Ahmet Karadeniz, yaklaşık 5 yıl önce internet ortamında tanıştığı 120 santimetre boyundaki Özge Karadeniz ile 2 ay önce evlendi. Yaklaşık 5 yıl süren aşklarını evlilikle taçlandıran Özge-Ahmet Karadeniz çiftçinin en büyük sorunları ise mutfak tezgahının yüksek olmasıydı.

Evin hanımı Özge Karadeniz, yemek yapmak, bulaşık yıkamak, dolapları kullanmak gibi tüm işlerini bir tabure üzerine çıkarak yapmak zorunda kalıyordu. Karadeniz çiftinin bu sorunu basına yansıyınca devreye Bursa Büyükşehir Belediyesi girdi. Başkan Alinur Aktaş'ın talimatıyla 3 gün içinde mutfak dolaplarının boylarına göre yeniden dizayn edilmesiyle Karadeniz çifti büyük mutluluk yaşadı. 

BAŞKANI EVLERİNDE AĞIRLADILAR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, mutfak tezgahı ve dolapları yenilenen Karadeniz çiftini evlerinde ziyaret etti. Özge Karadeniz, kendi boyuna göre tasarlanan yeni mutfak tezgahında demlediği çayı Başkan Aktaş'a ikram ederken, Başkan Aktaş, aşkları boylarından büyük olan genç çifte mutluluklar diledi. Özge ve Ahmet Karadeniz'e misafir olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Aktaş, "Genç kardeşlerimiz yaklaşık iki ay önce hayata birlikte tutunmaya karar vermişler. Öncelikle onları tebrik ediyorum. Bizden mutfakla alakalı özel üretim noktasında bir talepleri olmuş. Kendi kullanımlarına uygun olarak mutfak tezgahı ve dolapları dizayn edildi. Bu duruma en çok Özge sevindi. Rahatsızlığından dolayı daha önce zorluk çekiyordu. "Her gün sizi hatırlayacağız" dedi. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz. Onların mutluluklarına ortak olmak için ziyarete geldik. İhtiyaçları olduğunda her zaman yanlarında olacağız" diye konuştu.

BİZİ ÇOK  MUTLU ETTİLER

Ahmet Karadeniz de evlerindeki tek sorunlarının mutfak tezgahının boyu olduğunu, çünkü eşinin tüm işlerini tabure üzerinde yapmak zorunda kaldığını söyledi.

Karadeniz, "Belediyeden aradılar, 'Başkanımız mutfak tezgahını yaptıracak' dediler. Şaşırdım, inanamadım. Geldiler, 3 günde yaptılar. Allah razı olsun. Bugün de Başkanımız ziyarete geldi. Şok olduk heyecandan" dedi. Mutluluğunu, 'Hayal mi gerçek mi hala inanamıyorum' sözleriyle anlatan Özge Karadeniz ise, "Artık bütün işlerimi hiç zorlanmadan ve keyifle yapıyorum. Dolaplarım, tezgahım artık boyuma göre oldu. Başkanımızı da evimizde ağırladık. Yeni tezgahımızda demlediğim çayı ikram ettim. Allah Başkanımızdan razı olsun" diye konuştu.

 

YORUMLAR

18 Yorum Var
 • Duyarlı vatandas 1 hafta önce Şikayet Et
  Başkan dan Allah razı olsun ancak etrafındaki insanlar bu işi başkana bırakmadan halletmeliydi biraz komşuluk bitti sanki..
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • DİRİLİŞ 1 hafta önce Şikayet Et
  İnsanı yaşatki Devlet yaşasın.Halkın Sorunlarıyla ilgilenen Başkanlarımızın Hepsinden ALLAH Razı olsun.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • birol karataş 1 hafta önce Şikayet Et
  sayın başkanın duyarlı olduğundan dolayı teşekkür ederiz insanları sevindirmeye devam etsin tebrikler
  Cevapla
 • sami 1 hafta önce Şikayet Et
  Bunlar güzel şeyler gerçekten keşke hep böyle haberleri okusak
  Cevapla
 • yunus baysal 1 hafta önce Şikayet Et
  tebrik ederim bir aileyi mutlu ettiniz rabbim sizleri de mutlu etsin
  Cevapla
 • Kalpoglu tr 1 hafta önce Şikayet Et
  Ülkemizde böyle insanlar olduğu müddetçe sırtımız yere gelmez
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
özge karadeniz
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.