Bursa

7 yıldır dağda yaşıyordu! Koronadan bir ay sonra haberi oldu

07:41 25 Kasım 2020 6 Yorum Var
7 yıldır dağda yaşıyordu! Koronadan bir ay sonra haberi oldu

7 yıldır Uludağ'ın zirvesinde yaşayan 36 yaşındaki İlhan Budak, koronavirüsten 1 ay sonra haberinin olduğunu söyledi.

Bursa'nın önemli merkezlerinden biri olan Uludağ'da teknolojiden uzak yaşayan 36 yaşındaki İlhan Budak, çevresinde 'Uludağ'ın Robinson Crouse'u olarak biliniyor. Katıldığı koşularında birçok başarı elde eden Budak, "Sevgi ve spor yapma tutkusu sebebiyle burada yaşıyorum" dedi.

Ormanda doğal olarak yetiştirdiği ürünlerle beslendiğini ve spor yaptığını ifade eden Budak (36), “7 yıldır Bursa Uludağ’da barakada yaşıyorum. Tek başıma yaşamaktan da korkmuyorum. Çok nadir ayı geliyor. Ektiğim ürünlere ise zarar vermiyor. Ektiğim ürünlerden gelenlere de ikram ediyorum. Sporcu bir geçmişim var. Birçok turnuvadan aldığım madalyalarım başarılarım var. Arkadaşlar geliyor. Onlardan tarafından olan biten gelişmeleri öğreniyorum. Yarış olduğunda ise çıkıp gidiyorum. Köylerde çalışarak para kazanıyorum. Fiziksel anlamda köylülerin yapamadığı işleri ben yapmaya çalışıyorum. 7 yıl önce çeşitli mesleklerde çalıştım. Sağlık açısından dağları seçtim. Kışın yoğun kar olduğunda aşağı inemediği için yazları bazı ürünleri stokluyorum. Hayatımın sonuna kadar da bu şekilde yaşamak istiyorum. Teknoloji kullanmadan arkadaşlarım tarafından bilgi ediniyorum. Bu güne kadar katılıp da tamamlayamadığım bir maraton olmadı" dedi.

 "Her gün Uludağ'ın ağaçları arasında gezinerek kendimi zinde tutuyorum" diyen Budak, "Bugüne kadar en uzun Bordum'daki maratona katıldım. Yaklaşık 150 kilometreydi" şeklinde konuştu.

Uludağ'a zirve yürüyüşüne çıkan dağcılar ve doğa tutkunları da zaman zaman İlhan Budak'ı ziyaret ederek sohbeti ihmal etmiyor.

YORUMLAR

6 Yorum Var
 • EMS 1 ay önce Şikayet Et
  Rabbim maddi manevi yardımcısı olsun. Kafa dengi bir de hatun bulsa o baraka saraya döner
  Cevapla
 • Muhasebeci 1 ay önce Şikayet Et
  Valla inançla alakalı bir cümle duymadım. Adam dağa kaçmış arkadaş 2 gönül 1 olursa samanlık derdinde
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  çok gereksiz bi durum
  Cevapla
 • vatanin insani 1 ay önce Şikayet Et
  Elestirmemin anlami yok
  Cevapla
 • Hüsnü 1 ay önce Şikayet Et
  Adam camiyle Cuma ile ilgili birşey dememiş,koronayı 1 ay sonra duyduğunu söylemiş. İçimizde ummuduğumuzdan fazla gizli imam çıktı
  Cevapla
 • Mert 1 ay önce Şikayet Et
  Sosyal medyadaki linç kültüründen iyice tiksindim artık, her türlü yaratık kendini tatmin etmek için yorum yazıyor, hatta iman ölçüyor! Adam insandan bıkmış dağda yaşıyor işte! Biraz insaf be!
  Cevapla
 • Mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  İnsandan bıkmak nasıl bir saçmalık anlamadım.Ne kadar soğuk bir insan olursan ol insan insana muhtaçtır.Bu köy hayatı veya doğal yaşamak değil ki.Dünyadan bi haber yaşamak tek başına bir dağda yaşamak kişisel bir tercih olabilir ama bu doğru bir tercih değil bence.
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.