Bursa

Eşi cüzdanını eski eşya kumbarasına attı, bakın nasıl buldu

10:16 29 Ekim 2021
Eşi cüzdanını eski eşya kumbarasına attı, bakın nasıl buldu

Bursa’da eşinin yanlışlıkla eski kıyafetlerle birlikte kullanılmış eşya kumbarasına attığı cüzdanını bulmak isteyen Oğuz Yörüten çareyi geri dönüşüm firmasını arayarak buldu.

Osmangazi ilçesinde yaşayan Oğuz Yörüten'in kullanmadığı kıyafetlerini, eşi, ihtiyaç sahipleri için giysi toplanan kumbaraya attı. Yörüten, evde cüzdanını bulamayınca, eşinin kullanmadığı kıyafetlerle birlikte cüzdanı da kumbaraya attığını anladı. Hemen geri dönüşüm firmasını arayan vatandaş yetkililerden yardım istedi. Kilitli olan eşya kumbarası anahtarla açıldı. Yörüten, eşinin attığı poşeti bulup içinden cüzdanını aldı. İçinde bir miktar parası, kimliği, ehliyeti ve banka kartlarının bulunduğu cüzdanını bulunca büyük mutluluk yaşadı.

“HEMEN YETKİLİLERE HABER VERDİK”

Cüzdanına kavuşan Oğuz Yörüten, "Eşim kullanmadığım eşyalarla birlikte cüzdanımı da geri dönüşüm kumbarasına atmış, bunu fark edince hemen yetkililere haber verdik. Sağolsunlar gelip kumbarayı açtılar. Ben de kumbaranın içinden cüzdanımı buldum. İçinde bir miktar para, kimliklerim ve banka kartlarım vardı. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim" dedi.

“YANLIŞLIKLA CÜZDANINI ATMIŞ”

Geri dönüşüm firması sahibi Ali Öztürk, "Daha önce de bu şekilde kumbaralara kullanmadıkları kıyafetlerle birlikte değerli eşyalarını yanlışlıkla atan vatandaşlara denk geldik. Oğuz kardeşimizin eşi geri dönüşüm kumbarasına yanlışlıkla cüzdanını atmış, bizi aradı. Kumbarayı açıp cüzdanını bulmasına yardımcı olduk" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.