Bursa

15 yıldır ücretsiz soğuk su dağıtıyor! Tek amacı hayır duası almak

12:20 02 Ekim 2022 16 Yorum Var
15 yıldır ücretsiz soğuk su dağıtıyor! Tek amacı hayır duası almak

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde esnaflık yapan Arif Soydan (60) hayır duası almak için dükkanının önüne yaptırdığı su sebiliyle 15 yıldır ücretsiz su dağıtıyor.

Osmangazi ilçesi Cumhuriyet Caddesi'nde esnaflık yapan Arif Soydan (60) çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Çocukken ücretsiz soğuk su içtiği sebillerden kendisi de kurmak isteyen esnaf bu hayalini 15 yıl önce gerçekleştirdi.

BİN DOLAR VERİP DÜKKANININ ÖNÜNE SU SEBİLİ KOYDU

Bin dolar ücret ödeyerek aldığı soğuk su sebilini dükkanının önüne koyarak 'herkes su içebilir' yazısı astı. Buradan geçen vatandaşlar ücretsiz olarak su içerek hayır sahibine dua ediyor. Düzenli su içmeye gelen vatandaşların olduğu sebilden her gün çok sayıda vatandaş faydalanıyor.

"BU BENİM ÇOCUKLUK HAYALİMDİ, HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM"

Bursa'nın farklı noktalarına bu hizmeti çoğaltmayı hedeflediğini ifade eden Arif Soydan, "Bu benim çocukluk hayalimdi hayalimi gerçekleştirdim. Çocukken ben de böyle hayır sebillerinden su içerdim. Şimdi ben de dükkanınım önüne kurarak herkesin faydalanmasını sağladım. Tek gayem hayır dua almak şehir dışından Bursa'ya gelip bu sebilden su içenler var her gün düzenli gelip içenler var, onların ettiği dualar beni mutlu ediyor" dedi.

YORUMLAR

16 Yorum Var
 • Yusuf 1 yıl önce Şikayet Et
  Arif abi Allah kabul etsin. Rabbim sağlık afiyet huzurlu bir ömür versin inşaallah.
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Yorumları görünce hayrete düştüm. Adam on beş sene önce parasını böyle bir iş için ayırmış merkezi bir konuma bu şekilde bir hayrat yaptırmak istemiş. Bursa halkı ve şehir dışından gelenler yaz sıcağında gezerken kana kana ücretsiz şekilde su içiyor. Ötesi var mı? Bu denli eleştireceğinize siz de ayırın günümüzün 20-30 bin tl'sini siz de yapın koyun işlek bir caddeye, hayır duası alın, sizi tutan ne? Paranızı çarçur edeceğinize böyle işlerde kullanın. Bomboş eleştiriyorsunuz. Türkiye'de başka örnekleri de illa ki vardır, bu amca onlardan biri olmuş. İnşallah daha da artar.
  Cevapla
 • Tek gözlü balik 1 yıl önce Şikayet Et
  Böyle yapmakla cennet garantilimi.? Bu kadar abaratmak ne ya.?Madem yaptin bari limonata dagitsaydin..ALLAHin suyunu hayir diye dagitiyorun la yürü git gicik oldum sana iyi o zaman herkez yapsin.!Sinir oluyorum..
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Sefa 1 yıl önce Şikayet Et
  İyi o zaman sende limonata satda ondan daha hayırlı olacak sandığın hayrı işle.
 • zafer gülten 1 yıl önce Şikayet Et
  iyi güzelde Türkiye de bunu yapan sadece o yaşlı adammı,mesala İstanbul da semtim İkitelli de dükkanın önüne yada içine su sebili koyan bir sürü yer var.sadece semtimde yani.
  Cevapla
 • mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Hadsiz ve cahilce bir yorum yapmışsın, keşke büyüklerin sana biraz terbiye ve adap öğretebilseydi ama olmamış, neyse, işin zor.
 • Bahadır 1 yıl önce Şikayet Et
  Seni üzen nedir bu haberde anlayamadım.Her şehit haberinde isim verildiğinde daha ne şehitler varmı diyelim, her bi iyilik yapılınca isim verilince daha ne iyilik yapanlar varmı diyelim.Allah razı olsun de geç kardeşim bu kadar takılma.
 • Hazar 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun dayı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.