Bursa

Bursa'da çiftliğe giren köpek sürüsü dehşet saçtı: 8 oyun telef oldu

16:37 12 Kasım 2022 11 Yorum Var
Bursa'da çiftliğe giren köpek sürüsü dehşet saçtı: 8 oyun telef oldu

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bir çiftliğe giren sokak köpekleri, Erol Bora'ya ait 65 küçükbaş, 35 büyükbaş hayvandan oluşan çiftliğe girerek 8 koyunu telef etti, 13 koyunu da yaraladı.

Son dönemde artan sokak köpekleri dehşetine Mustafakemalpaşa’da bir yenisi daha eklendi. Köpeklerin hedefinde bu kez, kimisini boğup, kimisini parçaladıkları bir çiftlik vardı.

Bursa'da köpek saldırısına uğrayan koyunlar

BAŞIBOŞ SOKAK KÖPEKLERİ ÇİFTLİKTE DEHŞET SAÇTI

Fevzidede Mahallesi Tabakhaneler bölgesinde bulunan Erol Bora’ya ait çiftliğe, gece saatlerinde başıboş sokak köpekleri girdi. 65 küçükbaş, 32 büyükbaş hayvan kapasiteli çiftliği karıştıran köpeklerin verdiği zarar, gün ağırınca ortaya çıktı.

Bursa'da köpek saldırısına uğrayan koyunlar

8 KOYUNU TELEF ETTİLER

Sabah saatlerinde çiftliğe gelen Erol Bora, karşılaştığı korkunç manzara karşısında şok oldu. Sürü halinde çiftliğe saldırdığı belirtilen köpekler, 8 koyunu telef ederken, 13’ünü de çeşitli yerlerinden yaraladı.

Sokak köpeklerinin kuduz olmasından şüphelenen çiftlik sahibi, tüm hayvanlara aşı yaptırdı. Tarım Müdürlüğü yetkileri ve veterinerlerin çiftlikte incelemeler de bulunduğu olayda, poliste kamera kayıtlarını mercek altına aldı.

Bursa'da köpek saldırısına uğrayan koyunlar

'SOKAKTAKİ BAŞIBOŞ HAYVANLARIN KONTROL ALTINA ALINMASI GEREKİYOR'

Sokak köpeklerinin insanlar ve hayvanlar için giderek tehlikeli bir durum oluşturduğunu söyleyen çiftlik sahibi Bora, olaya ilişkin; “Maalesef gece saatlerinde çiftlikteki dama giren başıboş köpekler, koyunlarımıza büyük zarar verdi. Çiftlik çalışanımız sabah durumu bize aktarınca ilgili mercilere başvurumuzu yaptık. Köpekler 8 koyunu telef ederken, 13’ünü de yaraladı. Büyük ihtimalle yaralı hayvanları da kaybedeceğiz. Telef olan hayvanlarımızı, belediye kepçeleriyle gömdük. Kuduz korkusu yüzünden de tüm hayvanlarımızı aşılattık. Parayla değer biçilecek bir durum değil ama 60-70 bin TL’lik bir zararımız var. Polis, kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Köpeklerin sahipli olup olmadığı öğrenilecek. Sokaktaki bu başıboş hayvanların kontrol altına alınması gerekiyor. Bu konuda yetkilerden hassasiyet bekliyoruz” dedi.

Bursa'da köpek saldırısına uğrayan koyunlar

YORUMLAR

11 Yorum Var
 • çal bağlamayı 4 ay önce Şikayet Et
  bunları toplayıp türkmenistan a gönderin orda kanser hastalarına sağ butunu yedirip düzeliyormuş türkmen söylemişti
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • tespit 4 ay önce Şikayet Et
  sokak köpekleri vahşileşti yanlarına yaklaşılmıyor ve açlar çöplere muhtaç etti köpekleri hayvan hakları kanunu. Aç oldukları için saldırıyorlar. Millet kendine ancak bakıyor. Bu pahalılıkta köpekler daha kötü duruma düştü.
  Cevapla
 • Kemal 4 ay önce Şikayet Et
  Hayvanseverler dernekleri, zararı karşılasın... Başıboş köpeklerin toplatılmasına karşılar ya..
  Cevapla
 • No Name 4 ay önce Şikayet Et
  Şimdi bu adam o köpekleri vursa hayvan severler linç eder... Çünkü ölen koyunlar hayvan değil hayvan sadece köpekler...
  Cevapla
 • Açı 4 ay önce Şikayet Et
  Hayvan dernekleri zararı karşılasın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.