Bursa

Bursa'da öğrencisinin tanıştırdığı emlakçı, Fatma öğretmenin hayatını alt üst etti

12:39 19 Kasım 2022 9 Yorum Var
Bursa'da öğrencisinin tanıştırdığı emlakçı, Fatma öğretmenin hayatını alt üst etti

Bursa'da yaşamını sürdüren öğretmen Fatma Karasu, bir öğrencisi sayesinde tanıştığı emlakçıdan aldığı ev sonrası hayatı kabusa döndü. Adına sahte imzalı kira kontratı imzalanan öğretmenin evine 7 kez haciz geldi.

İddiaya göre, Bursa'da yaşayan öğretmen Fatma Karasu, bir öğrencisinin kendisine uygun ve güzel bir ev bulduğunu söyledi. Bunun üzerine Fatma Karasu öğrencisinin vasıtası ile emlakçı F.D. ile tanıştı. Fatma Karasu uygun ve güzel olduğu öne sürülen evi sorunsuz şekilde parasını vererek satın aldı.

ADINA SAHTE KİRA KONTRATI İMZALANDI

Evi eşyalı satın aldıktan sonra iddiaya göre, emlakçı F.D. adına sahte kira kontratı imzalayarak eve doğalgaz, elektrik ve su bağlattı. Bunun üzerine Fatma Karasu, savcılığı suç duyurusunda bulundu. Savcılık, Fatma Karasu'nun adına düzenlenmiş olduğu iddia edilen sahte kira sözleşmesinde imzaların karşılaştırılmasını istedi. Belgeler ve Fatma Karasu'nun imzasını bilirkişi olan Uludağ Üniversitesi'nde bir profesör karşılaştırdı. İmzaların Fatma Karasu'ya ait olmadığı ortaya çıktı.

DAVAYA BAKAN HAKİM EMLAKÇIYI HAKLI BULDU

Emlakçı F.D., "özel evrakta sahtecilikten" 10 ay cezaya çarptırıldı. Fatma Karasu'nun iddiasına göre, yaklaşık 5 senedir görmediği emlakçı F.D. Fatma Karasu adına vadesi geçmiş 575 bin TL senet düzenledi. Ardından Fatma Karasu'nun evine haciz geldi. Fatma Karasu aynı şekilde savcılığa suç duyurusunda bulundu ve imzanın ona ait olmadığı ortaya çıktı. Emlakçı F.D. ise bu duruma itiraz etti. 2. kararda ise imzanın Fatma Karasu'ya ait olduğu kararı çıktı. Davaya bakan hakim ise emlakçı F.D.'yi haklı buldu.

'AVUKATIYLA BİRLİKTE BAŞIMA ÇÖKTÜLER'

Mağdur olduğunu, biran önce yanlış karardan dönülmesi gerektiğini ve evine 7 kez haciz geldiğini belirten öğretmen Fatma Karasu, "Doğanbey TOKİ’den ev almaya kalktım. Öğrencim vasıtasıyla gayrimenkul sahibi F.D ile tanıştım. Ev almama yardımcı oldular, parasını ödeyip evimi aldım. Bu olaylar evi alma ile başladı. Benim evime haberim dışında birilerini soktular. Benim adıma kira kontratı hazırlayarak elektrik, su, doğalgaz bağlattılar, evimi istila ettiler. Çıkarmaları için zorladığımda bin bir güçlükle karşılaştım. Savcılığa suç duyurusunda bulundum bunun üzerine imzanın bana ait olmadığı ortaya çıktı. Daha önce birçok suçu olan F.D. adlı kişi 10 ay hapse mahkum oldu.  4-5 yıldan beri görmediğim bu kişi 10 ay önce kadar benim adıma 575 bin TL değerinde senet düzenledi. Vadesi geçmiş olarak göstererek evime hacze gelindi. Avukatıyla birlikte başıma çöktüler. İtiraz ettik itirazımın karşılığında imzanın bana ait olmadığı ortaya çıktı. Karşı taraf 2’nci itirazlarında türlü hilelerle imzanın bana ait olduğunu kanıtladılar. Oğlumun aracına haciz konuldu, satışa sunmaya çalıştılar, itiraz ettik. 5 dakika içinde 7-8 tane alacaklı arabamın üzerine haciz koymuş" dedi.

'BİRLİKTE ALIM SATIM YAPTIK'

Öte yandan, Emlakçı F.D. hakkındaki iddiaları kabul etmeyerek "Bizim onunla kar ortaklığımız vardı. Birlikte alım satım yaptık" dedi.

YORUMLAR

9 Yorum Var
 • Bursali 1 yıl önce Şikayet Et
  Emlakcimi Allah bir dediklerine inan gerisine sakın ha devlet bunlara niye bir duzenleme getirmez ki dağın başında dağcı teçhizatı ile ancak cikacagin yeri sana satarlar adamlar hastanelerde yada devlet dairelerinde çalışan yamuk tipleri buluyorlar onlara az komisyon verip adamların etrafındaki insanları başlıyorlar taklaya getirmeye adamın on senede biriktirdiğini dağ basinda para etmeyen yer satıp alıyorlar elinden aman dikkat
  Cevapla
 • Oğuz 1 yıl önce Şikayet Et
  Fatma hocam bu işin içinde bir Çapan oğlu var ammaa !!!!! doğrusunu siz bilirsiniz ????
  Cevapla
 • orhan01 1 yıl önce Şikayet Et
  Emlakcinin cok sayida suç kaydi sabikasi varmiş da hakim nasil emlakciyi hakli bulmuş.Ilginç bir durum.Suclulara ceza yok.Madem imza ilkinde suclu ciktiysa nasil ikincisinde orjinal cikiyor.Bunu ilk inceleyen kisinin belgesini alacaksin elinden o zaman veya ikincisinin yetkisini.Şaka gibi komedi adalet sistemimiz var.
  Cevapla
 • Yoorum 1 yıl önce Şikayet Et
  Emlakçı mı !!! Anasını babasına tekrardan nikahlar bunlar.
  Cevapla
 • Fehmi 1 yıl önce Şikayet Et
  Git okuluna öğretmenlik yap alim satım kâr ortaklığı nedir öğretmenim sen öğretmendin bırak ticaretti tacir yapsın herkes isini yapmalı iş ehline verilmeli
  Cevapla İlk beğenen sen ol
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.