Bursa

Tek bir şey istemişti! Depremzede minik Melek'in yüzünü Bursa Belediyesi güldürdü!

13:19 20 Şubat 2023 3 Yorum Var
Tek bir şey istemişti! Depremzede minik Melek'in yüzünü Bursa Belediyesi güldürdü!

Kahramanmaraş'taki depremlerden etkilenen 11 şehirden biri olan Hatay'da evi yıkılan depremzede minik Melek'in bilgisayar isteği sonrası Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Melek'e yeni bilgisayar hediye edildi.

Yaraları sarmak için ilk günden itibaren deprem bölgesinde çalışmalarını aralıksız sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yardım malzemelerinin dağıtımından enkazda canlı arama çalışmalarına, konteynır kenti ve seyyar tuvalet kurulumundan sokak hayvanlarının beslenmesine kadar ihtiyaç duyulan her konuda gece gündüz demeden çalışıyor.

BURSA BELEDİYESİ'NDEN MİNİK MELEK'E YENİ BİLGİSAYAR

Asrın felaketine tanık olan minik yürekleri de unutmayarak oyuncak dağıtımı yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, evlerinin yıkılması sonucu halası ve eniştesiyle birlikte çadırda kalan 7 yaşındaki Melek’in istediğine duyarsız kalmadı. Bilgisayarının enkaz altında kalmasına çok üzüldüğünü dile getirmesi üzerine ekipler, hemen harekete geçerek kısa sürede yeni bir bilgisayar temin etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gazali Şen, daire başkanları Hakan Bebek ve Feridun Tarım ile ekipler, minik Melek’i çadırında ziyaret ederek yeni bir bilgisayar teslim etti.

MELEK VE AİLESİNE BURSA BELEDİYESİ'NİN KURACAĞI KONTEYNER EVE YERLEŞTİRİLECEK

Ateşin başında ısınan ve ödevlerini yapan Melek’le sohbet eden Gazali Şen, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın selamını ileterek, minik kızın üzülmemesini istedi. Küçük kıza oyuncak bebek ve gıda yardımında da bulunduklarını belirten Şen, minik kızın ve ailesinin Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulacak olan konteynır kente nakledileceğini ifade etti.

'MELEK BİLGİSAYARININ ENKAZ ALTINA KALMASINA ÇOK ÜZÜLDÜĞÜNÜ SÖYLEMİŞTİ'

7 yaşındaki Melek’in halası olan Fatma Açık, depremde evlerinin yıkıldığını, yanlarına terlik dahi alamadan dışarı kaçtıklarını anlatı. 1 yaşından beri yeğeni Melek’e kendisinin baktığını söyleyen Açık, “Eşim ve yeğenim, Melek ile birlikte 3 kişi çadırda kalıyoruz. Melek birinci sınıfa gidiyor. Okuma yazmayı yeni öğreniyor. Elimize ne geçerse tekrar yaptırıyorum, yazıları okutuyorum. Geçtiğimiz günlerde ekipler gelerek bizlerle sohbet etti. Melek de bilgisayarın enkaz altına kalmasına çok üzüldüğünü dile getirdi. Ekipler bizi kısa süre sonra ziyaret edip bilgisayar getirdi. Hiç beklemiyordum. Bize de sürpriz oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi. 

 

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Şu çocuğun yüzünü güldürdünüz ya Allah işlerinizi rast getirsin.
  Cevapla
 • karaburun 7 ay önce Şikayet Et
  Ağlıyorum Ağlıyorum Hep ağlıyorum
  Cevapla
 • ANTİ SOSYAL 7 ay önce Şikayet Et
  Bu gülümseme dünya'lara bedel.
  Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.