Bursa

3 çocuk, 'düz kontak' yöntemiyle otomobil çaldı

09:42 23 Şubat 2024
3 çocuk, 'düz kontak' yöntemiyle otomobil çaldı

Bilecik Bozüyük'te 'düz kontak' yöntemiyle otomobili çalıştırıp kaçan 3 çocuğun 70 kilometrelik yolculuğu, Bursa'da son buldu.

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, öğle saatlerinde, sokak üzerinde park halindeki 15 NC 096 plakalı otomobili 'düz kontak' yöntemiyle çalıştıran Miran K. (15), arkadaşları A.B. (12) ve D.A.'yı (13) alarak aracı hareket ettirip hızla uzaklaştı. Durumu fark eden otomobil sahibinin ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

70 KİLOMETRELİK YOLCULUK

Gece saatlerinde Bursa- Ankara karayolu İnegöl girişinde devriye görevindeki polis ekipleri, şüphelendikleri 15 NC 096 plakalı otomobili durdurmak istedi. Ancak otomobildekiler, polisin 'dur' ihtarına uymayıp kaçışını sürdürdü. Bilecik'in Bozüyük ilçesinden çalındığı tespit edilen otomobil, takibe alındı. Bir süre devam eden takibin ardından çocuklar, aracı yol kenarına bırakıp, yaya olarak kaçmaya başladı. Polis ekipleri yaya olarak kaçan 3 çocuğu yakalayıp, daha sonra Çocuk Şube ekiplerine teslim etti. 

Olayla ilgili inceleme sürdürülüyor.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.