Çanakkale

"Galatasaray'ın gruptan çıkma ihtimali yüksek"

22:10 01 Eylül 2018
"Galatasaray'ın gruptan çıkma ihtimali yüksek"

Galatasaray'ın eski oyuncularından Ergün Penbe, bu sene Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek Galatasaray'ın gruptan çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

2018 Troia Yılı kapsamında Çanakkale'de düzenlenen Yıldız Futbolcular-Boğazgücü Masterler Dostluk maçına katılan Penbe, karşılaşma öncesinde gazetecilere Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi fikstürünü değerlendirdi.

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde güzel bir kura çektiğini ifade eden Penbe, "Şampiyonlar Ligi'nde çok daha zorlu gruplar vardı. Gerçi Şampiyonlar Ligi'ne kalmış takımların hepsi birbirinden iyi ve kaliteli takımlar. Gruplara baktığımızda 8 gruptan en iyisine düştük diyebilirim. Ben grubu D veya E diye tahmin ediyordum, D oldu. Onun için Galatasaray'ın bu gruptan çıkma ihtimali yüksek." diye konuştu.

Penbe, Avrupa kupalarında farklı oynayan bir Galatasaray olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Tabii son anda transfer yapılmaması da üzücü. Sabaha kadar uyumayan Galatasaray taraftarları biliyorum. Dediğim gibi kolay bir grup. İyi bir santraforla Galatasaray'ın o gruptan ikinci çıkabileceğini çok rahat söyleyebilirdik. Şimdi ortada diye düşünüyorum. Galatasaray'ın başında bu kupalarda çok deneyimli bir teknik direktör var. Farklı bir atmosferde oynayacakları için her an her şey olabileceğini düşünüyorum. Ligde de son ana kadar Galatasaray şampiyonluğu kovalayacaktır. Fatih Terim ile beraber, Galatasaray o ipi göğüslemek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır."


YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.