Çanakkale

Boşaltılan köyden kahreden görüntü! Kedisine sarılıp böyle ağladı

07:45 07 Temmuz 2020 2 Yorum Var
Boşaltılan köyden kahreden görüntü! Kedisine sarılıp böyle ağladı

Çanakkale Gelibolu Tarihi Yarımadası’ndaki yangın sonrası tedbir amaçlı 3 köy boşaltıldı. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla köyü boşaltırken bir kız çocuğunun kedisine sarılıp ağlaması yürekleri yaktı.

Çanakkale Gelibolu Tarihi Yarımadası’ndaki orman yangını sebebiyle yaklaşık 300 kişinin yaşadığı Yalova köyünün ardından tedbir amaçlı Kumköy ve Bigalı köyü de boşaltıldı. Vatandaşlar kendi imkanları ve kurum araçlarıyla köylerinden uzaklaşırken, bir kız çocuğunun kedisine sarılarak ağlaması dikkat çekti.

3 KÖY TAHLİYE EDİLDİ

Tarihi yarımada içindeki Ilgardere mevkiinde 15.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı çıkan orman yangınına karadan ve havadan müdahale devam ediyor. Şiddetli poyrazın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangında, Yalova köyünün ardından Kumköy ve Bigalı köyü de boşaltıldı.

 Vatandaşlar kendi imkanları ve kurum araçlarıyla yıllardır yaşadıkları evlerini terk ederken, bir kız çocuğunun kedisine sarılarak ağlaması yürekleri burktu.

DENİZ TRAFİĞİ ÇİFT YÖNLÜ KAPATILDI

Havadan ve karadan müdahalenin yanı sıra, denizden de söndürme ekipleri yangına müdahale ediyor. Ekiplerin rahat çalışması için Çanakkale boğazındaki çift yönlü geçiş ticari gemilere kapatıldı.

YORUMLAR

2 Yorum Var
  • Bozkurt 1 ay önce Şikayet Et
    Şayet kundaklandı ise Allah bunu yapanların ciğerini yaksın
    Cevapla
  • Hakkı 1 ay önce Şikayet Et
    Ah be yavrum çiğerim daha çok yandı seni böyle görünce, ağlama yeter şükür söndü ...
    Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.