Çankırı

Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası

15:27 22 Ağustos 2015
Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası

Çankırı'da düzenlenecek şampiyona için yarışmacılar gelmeye başladı

Çankırı'nın Bayramören ilçesinde yapılacak Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası için yarışmacılar gelmeye başladı.

Bayramören Belediye Başkanı Halil Muratoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarışma için tüm hazırlıkların yapıldığını dile getirdi.

Dünyanın dört bir yanından yarışmacıların Bayramören'e gelmeye başladığını belirten Muratoğlu, "Konuklarımızı en iyi şekilde ağırlamak için tüm tedbirlerimizi aldık. Yarışmacıları konuk evinde ağırlayacağız" dedi.

Küçük bir ilçe olmalarına rağmen böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydeden Muratoğlu, "Bu organizasyon ülkemiz, ilimiz ve ilçemiz için çok önemli. Çankırı'da güzel bir organizasyon düzenleyip, önümüzdeki yıllardaki yarışmaları da buraya almak istiyoruz" diye konuştu.

İlçenin tanıtımı açısından güzel bir çalışma olduğunu vurgulayan Muratoğlu, "İlçemizin tanıtımı hakkında çok önemli bir organizasyon. Organizasyonun yapılabilmesi için belediye olarak altyapı çalışmalarını yaptık. Bizlere bu hususta destek veren Çankırı Valimiz ve organizasyonun yapılmasında emeği geçen Tahsin Tekin beye teşekkür ederim"  şeklinde görüşlerini aktardı.

İlçeye gelen yarışmacılar, yarışma için kayıtlarını yaptırıyor.

Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası'nda yarışmalar yarın başlayıp, 28 Ağustos'ta sona erecek. 

YORUMLAR

ETİKETLER
yamaç paraşütü
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.