Çankırı

Erdoğan, Çankırı'daki sorunlar için talimatı verdi

17:16 04 Ocak 2020
Erdoğan, Çankırı'daki sorunlar için talimatı verdi

AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çankırı-Ankara kara yolu, baraj ve kapalı yüzme havuzu gibi sorunları ilettiğini ve Erdoğan'ın da bu sorunların çözüme kavuşması için talimatlar verdiğini söyledi.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çankırı-Ankara kara yolu, baraj ve kapalı yüzme havuzu gibi sorunların çözüme kavuşması için talimatlar verdiğini söyledi.

Ankara'da düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şehrin sorunlarını ilettiğini anlatan Çelik, öncelikle Çankırı-Ankara çevre yolunun yapılmasını talep ettiğini aktardı.

"ÇANKIRI-ANKARA ÇEVRE YOLUNUN YAPILMASINI İLETTİK"

Çelik, "Çankırı'nın daha önceden süregelen sorunlarını dile getirmeye çalıştık. Öncelikle yol sorunlarını dile getirme fırsatımız oldu. Söz aldık, sonrasında Çankırı-Ankara çevre yolunun yapılmasını ilettik. Daha sonrasında Korgun Kurşunlu yolunu, Şabanözü Çubuk yolunu dile getirdik. Yine Kızlaryolu Barajı ve büyük bir alanı sulayacak olan tarım içinde çok faydası olacak olan barajı da kendisine ilettik. Bunlar başlayan ve yarıda kalmış projeler. Bir kısmı devam ediyor bir kısmı duruyor" dedi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.