Çankırı

Ilgaz’da kumarhaneye çevrilmiş eve baskın!

09:04 07 Nisan 2020
Ilgaz’da kumarhaneye çevrilmiş eve baskın!

Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde polis ekipleri, kumarhaneye çevrilen apartman dairesinde Korona virüsü nedeniyle alınan tedbirleri ihlal eden ve bir araya gelerek kumar oynayan kişilere baskın düzenledi. Operasyonda 1’i kumar oynatan 5 kişiye para cezası kesti.

Ilgaz Emniyet Müdürlüğü ekipler, Koronavirus (Covid-19) nedeniyle alınan tedbirleri ihlal ederek bir konutta kumar oynandığını ihbarını aldı. Bunun üzerine belirlenen adrese baskın düzenleyen ekipler, kıraathane masalarıyla düzenlenen konutta farklı kumar oynadığını tespit etti. Bahse konu yerde yapılan aramada farklı yerlerde ikamet eden 5 kişilik grubun olduğu ve ikamet içerisi yaşam olanağı sunulacak eşyaların dışında masa, sandalye ve sehpa olmak suretiyle kıraathane görünümünde olduğu belirlendi. 

İkamette yapılan aramada bir çok sayıda olmak üzere toplam 1072 adet iskambil kağıdı ve tabela tabir edilen sayı ve yazıların bulunduğu 4 adet yazma kağıdı ele geçirildi. Kumar oynatan ikamet sahibi S.C isimli şahsa ‘Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlama (TCK/228) suçundan adli işlem yapılarak diğer H.E,S.S,R.S ve A.B isimli 4 şahsa 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 34. Maddesi gereği Kumar oynama kabahati ile işlem yapılmış ve toplamda 4 bin 900 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca Koronnavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 228.maddesi gereği S.C, H.E, S.S, R.S ve A.B isimli 5 şahsa 3 bin 150 TL olmak üzere toplam 15 bin 750 TL idari para cezası kesildi. 

 

YORUMLAR

ETİKETLER
Çankırı
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.