Denizli

Anadolu Ajansı 96 yaşında

12:22 06 Nisan 2016
Anadolu Ajansı 96 yaşında

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Anadolu Ajansının (AA), Türkiye'deki gazetecilik ve haberciliğin gelişmesine katkı sağladığı gibi dünyanın birçok ülkesinde varlığını sürdürerek de dünya haberciliğinin önemli kaynaklarından biri olmayı başardığını bildirdi.

Kocatepe, yayınladığı mesajda, dünyanın saygın kuruluşları arasında yer alan AA'nın Milli Mücadele döneminden bu yana, Türk halkının sesi, gözü ve kulağı olduğunu belirtti.

AA'nın bilgi birikimiyle ileri teknolojiyi birleştirerek güvenilir, tarafsız, etik ve hızlı haber sunduğunu ifade eden Kocatepe, şunları kaydetti:

"AA, ülkemizdeki gazetecilik ve haberciliğin gelişmesine katkı sağladığı gibi dünyanın birçok ülkesinde varlığını sürdürerek de dünya haberciliğinin önemli kaynaklarından biri olmayı başarmıştır. Bugün, AA, 100. yıl vizyonu çerçevesinde 'Güçlü Türkiye'nin Güçlü Haber Ajansı' olmasının yanı sıra Türkçe dahil 11 dilde yayın yaparak dünyanın en etkin beş haber ajansından biri olma hedefiyle kendini sürekli yenileyerek ve geliştirerek basın meslek ilkeleri doğrultusunda tarafsız, dürüst ve ilkeli habercilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bu düşüncelerle 96'ncı yılında dünyanın en iyi ajanslarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerlerken ilkeli, tarafsız ve sorumlu habercilik anlayışı içerisinde çalışmalarını sürdüren AA'nın 96'ncı kuruluş yıldönümünü kutlar, ülkemiz ve dünyanın dört bir yanında her türlü şartta zorlu bir görev üstlenen ve her zaman büyük bir özveri ve toplumsal duyarlılık içerisinde görevlerini yerine getiren başta Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdürü Sayın Şenol Kazancı'nın şahsında her kademedeki çalışanını tebrik eder, başarılarının devamını dilerim."

Denizli Valiliği, AA'nın kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla Gazi Bulvarı'nda valilik binası yanındaki led panoda kutlama mesajı yayınladı.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.