Denizli

Öğretim üyesinin ölümünde FETÖ iddiası

15:58 13 Kasım 2017
Öğretim üyesinin ölümünde FETÖ iddiası

Hastanedeki odasında ölü bulunan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hava Cilan'ın ailesi, "FETÖ'nün PAÜ yapılanmasına yönelik davaya" müdahil olmak için başvurdu.

Denizli'de, FETÖ'nün PAÜ yapılanmasına yönelik davanın duruşmasında tanık olarak dinlenen PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Semin Melahat Fenkci'nin, Yrd. Doç. Dr. Cilan'ın 7 Kasım 2014'teki ölümüne ilişkin "yapının üyelerince mobbing uygulanması sonucu Cilan'ın aşırı doz ilaç alarak intihar ettiğini söylemesi üzerine" Cilan ailesi, davaya müdahil olmak istedi.

Cilan'ın kardeşleri Sami ve Durmuş Cilan, "FETÖ'nün PAÜ yapılanmasına yönelik davaya" müdahil olma talebini içeren dilekçeyi, Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmek üzere İstanbul Anadolu Adliyesi Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesine sundu.

- "Mobing uyguladığını söyleyen başka tanıklar da var"

Cilan'ın kardeşi Sami Cilan, AA muhabirine, kardeşinin intihar ettiğinin söylenerek kendilerinin İstanbul'dan gelmeden tören yapıldığını belirtti.

Kardeşinin intihar ettiğine inanmadıklarını söyleyen Cilan, "Aşırı doz ilaç alarak intihar ettiğini söylediler. Biz buna inanmıyorduk. Kardeşim iki kez doğuda görev yaptı. Denizli'de bir siteden ev almayı düşünüyordu. Anneme babama uçak bileti almıştı, bir ay sonra yanına Denizli'ye gelmeleri için. Yeni bir araba almayı planlıyordu onların binebileceği. Hayat dolu birisi neden intihar etsin?" dedi.

Kardeşinin ölümüyle ilgili açılan soruşturmanın 1,5 yıl kadar sürdüğünü ve intihar denilerek kovuşturmaya yer olmadığı iddiasıyla kapatıldığını anlatan Cilan, şunları söyledi:

"Elimizde yeterli delil yoktu. Yeniden başlatılacak soruşturmanın kapatılması halinde bir daha soruşturma isteyemeyiz diye itiraz edemedik. Fakat şimdi elimizde delil var. FETÖ'nün üniversite yapılanması davasında tanık Prof. Dr. Semin Melahat Fenkci, örgütün üyeleri tarafından üniversitede mobbing uygulandığını, kardeşimin de bu yüzden intihar ettiğini söylemiş. Bu iddiaları söyleyen başka öğretim üyeleri tanıdıklarımız da var. Biz de sanıkların, kardeşimin ölümüne üniversitede mobbing uygulayarak sebep oldukları, kardeşimin ölümünde dahli oldukları için önümüzdeki günlerde görülecek davaya müdahil olmak için başvurduk."

- Olay

PAÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hava Cilan, iş arkadaşları tarafından hastanedeki odasında yanındaki ilaçlarla ölü bulunmuştu. PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Semin Melahat Fenkci, FETÖ'nün PAÜ yapılanmasına yönelik davada tanık olarak verdiği ifadede, örgüt üyelerince üniversitede mobbing uygulandığını, Cilan'ın da bu yüzden intihar ettiğini ileri sürmüştü.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.