Denizli

Denizli Emniyetinden hal esnafına çorba ikramı

10:18 29 Aralık 2017
Denizli Emniyetinden hal esnafına çorba ikramı

Denizli'de Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gece mesai yapan hal esnafını ziyaret ederek çorba ikram etti.

Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ve emniyet ekipleri, "Gayret Sizden İkram Bizden" projesi kapsamında hayata geçirilen yiyecek ve içecek aracıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali'ndeki esnafa ve sabah erken saatte mal almaya gelen halka çorba ikramında bulundu.

Haldeki esnafı saat 05.00'te ziyaret eden Emniyet Müdürü Demir, alışverişe gelen vatandaşlarla sohbet etti. Demir, İl Emniyet Müdürlüğünün yiyecek ve içecek servisi yapılan, içi mutfak gibi döşenen minibüsten vatandaşlara çorba ve kahvaltılık ikram etti. Emniyet teşkilatı ile hal esnafı birlikte kahvaltı yaptı.

İl Emniyet Müdürü Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, 24 saat çalışan kurum, kuruluş, esnaf grupları ile sürekli toplantılar yaptıklarını, bugün de hal esnafı ile bir araya geldiklerini belirtti.

Vatandaşın her zaman kamu görevlilerine ikramda bulunduğunu dile getiren Demir, "Bu sefer tersi oldu. Emniyet teşkilatı olarak burada vatandaşa sabah kahvaltısı, sıcak çorba ikram ettik. Gecenin saat 01.00'inde başlayıp sabahın 10.00'una kadar devam eden süreçte ayakta olan esnaflarla bir araya gelerek, onlarla böyle güveni, huzuru, buradaki trafik akışını, emniyetle alakalı konuları paylaşmak güzel oldu." dedi.

Daha önce de otel, apart ve benzin istasyonu sahipleri, taksici gibi sürekli halkın içerisinde olanlarla bir araya geldiklerini hatırlatan Demir, şöyle konuştu:

"Hal esnafının dertlerini, güvenlikle alakalı bakışlarını dinledik. Huzurla alakalı, güvenle alakalı hiçbir şikayetin olmaması bizi sevindirdi. Tabii bunun altyapısı var, hem esnaf tarafı hem de emniyet teşkilatındaki güzel işbirliğinin bir yansımasıydı bu. Buradaki halk ile emniyetin ilgili birimlerinin çok iyi kaynaştığını gösteriyor. Hal esnafı gece gündüz milletin iaşe ve ibatesi ile alakalı alandalar. Biz de bu şehrin güvenliği ve huzuru ile ilgili bir aradayız."

Denizli Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği (DEMESKO) Başkanı Cemil Dinç de, emniyet teşkilatının bu saatte kendilerine ikramda bulunmasının çok önemli olduğunu dile getirerek, "Biz zaten her gün bu saatte buradayız, çalışmalarımız daha çok gece. Bizim esnafımız gece 24.00'te, 01.00'de gelip sabaha kadar çalıyor. Bu bizim için normal bir şey ama kendilerinin bu saatte gelmesinden, polis teşkilatının burada olmasından dolayı teşekkür ediyorum. Biz bu ilgi ve alakadan dolayı kendimizi daha güvenli hissediyoruz." diye konuştu.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.