Denizli

2 leylek, her gün, tedavi edilip doğaya salındıkları merkeze geliyor

13:44 03 Eylül 2020 1 Yorum Var
2 leylek, her gün, tedavi edilip doğaya salındıkları merkeze geliyor

Denizli'nin Bozkurt ilçesinde, elektrik çarpması sonucu yaralanan yavru leyleklerin, tedavi edilip sağlıklarına kavuştukları merkeze her gün gelmeleri dikkat çekti.

Hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini yapmasının yanında, vahşi doğaya da yardım elini uzatan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi, bir süre önce Bozkurt ilçesinin Cumalı Mahallesi'nde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan 3 leyleğe sahip çıktı. Elektrik çarpması sonucu yaralandıkları belirlenen yaralı leylekler, yaklaşık 1 ay boyunca tedavi edildi. Kendileri için ayrılan bölümde kanat egzersizleri de yaptırılarak sağlıklarına kavuşan leylekler, tedavilerinin tamamlanmasının ardından tekrar doğaya salındı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlilerinin bilezik takarak, takibe aldığı leyleklerden 2'si, hemen hemen her gün sağlıklarına kavuştuğu tesise gelerek, kendilerini hayata döndüren çalışanlara adeta vefa örneği gösterdi.

'HAYVANLARIN NE KADAR VEFAKAR OLDUĞUNU GÖSTERİYOR'

Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Elvan Alkaya, bu yıl çok sayıda yaralanan leyleği tedavi ettiklerini söyledi. Yaralı leylekleri, tedavilerinin ardından doğal hayatlarına hazırlamak için tesiste özel bir alan da yaptıklarını ve onlara orada kanat egzersizleri yaptırdıklarını anlatan Alkaya, "Burada tedavisini tamamladığımız 2 leyleğimiz bizleri çok sevdi. Bu yavrular bizlere alıştı ve aileleri de olmadığı için bizi aileleri olarak görüyorlar. Leyleklerimizin tedavisi tamamlandığı halde her gün sabah mutlaka gelip merkezimizi ziyaret ediyorlar. Bu durum hayvanların ne kadar vefakar olduğunu gösteriyor" dedi.

 

YORUMLAR

1 Yorum Var
 • biraz karışık 1 yıl önce Şikayet Et
  şimdi bu hayvanlardaki cok güzel davranış ise Allah ın seni eşsiz bir sekilde yarattığım ve yarattıklarımın en üstünü dediği insan nasıl oluyorda kendisinin iyi olması için kurulan hastane çalışanlarına saldırıyor.. peki formul soru: hayvanlar hayvandır ve vefa duygusu olan güzel varlıktır ise insanlar insan dır yaratılanların en üstünü ama ihanet kötülük hep onda sizce hangisi insan hayvan....
  Cevapla
 • İmtihan Kardaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Öbür dünya
 • EDE46 1 yıl önce Şikayet Et
  insanoğlu ortaya koyduğu fıtratla hamuru hayvandan da aşağı olabiliyor bu öngörü değil insan hamurundan düşüp hayvandan da aşağı düşme halidir. ve gerçektir.
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.