Denizli

Hileli pazarcının ipliğini pazara çıkardı

06:24 26 Eylül 2020 51 Yorum Var
Hileli pazarcının ipliğini pazara çıkardı

Denizli’de, semt pazarında satış yapan bir esnaf, terazinin kefesine metal para doldurarak satış yaptı. Gün boyu vatandaşa düşük kiloda ürün satmaya devam eden uyanık pazarcı, duyarlı bir kişi tarafından görüntülendi.

Olay, Denizli’nin Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesi'nde kurulan bir semt pazarında yaşandı. Semt pazarında düzenli olarak satış yapan bir esnaf, terazinin kefesinin tabanını metal paralarla doldurdu. Alışveriş yapan vatandaşların fark etmesinin mümkün olmadığı tuzağıyla gün boyu satış yapan pazarcı, sürekli eksik tartarak kilolarca ürünü eksik tarttı.

Pazarcının satış yaptığı sokakta yaşayan duyarlı bir kişi, pazarcının akıl almaz tuzağını fark edince yaşananları saniye saniye cep telefonuyla kaydetti. Duyarlı vatandaş, bir taraftan kayıt yaparken diğer taraftan ise tepkisini, “Evet arkadaşlar görüyorsunuz; tartının içine bozuk paraları koymuş adam, tartarken de böyle tartıyor. Görüyorsunuz bozuk paralar içinde. Alışveriş yaparken yine yenilerini koyuyor. Tartarken de gıdaları üstüne koyuyor. Böyle bir şey olamaz” sözleriyle ifade etti.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüyü büyük bir hayretle izleyenler, tuzağıyla halden aldığı ürünün aklınca çok fazlasını satarak kar elde ettiğini düşünen pazarcıya büyük tepki gösterdi.

YORUMLAR

51 Yorum Var
 • Ercan 11 ay önce Şikayet Et
  Memleket sahtekar dolmus.
  Cevapla
 • faruk 11 ay önce Şikayet Et
  bu ulkede gözü ile gorse dahi hırsızı bile savunan insanlar var.herseye muhalefet yapacaklar adi ustunde terazi bozuk paranin ne isi var
  Cevapla
 • ümmetçi 11 ay önce Şikayet Et
  adam önce teraziye kabı koyuyor orda gramı görerek tartıyor artan eksilene dikkat ediyor ama ysnlış hareket hiç gereği yok yaptığının
  Cevapla
 • ümmetçi 11 ay önce Şikayet Et
  hemen kötü düşürmeyelim darasını almıştır belki
  Cevapla
 • haram 11 ay önce Şikayet Et
  evine haram sokanın sonu iyi olmaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
hile
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.