Denizli

Denizli'de şoke eden görüntü! Köpeklere parçalattı...

11:47 21 Ocak 2021 6 Yorum Var
Denizli'de şoke eden görüntü! Köpeklere parçalattı...

Denizli'nin Buldan ilçesinde 4 avcı, tüfekle vurup, yaraladıkları yavru domuzu köpek sürüsüne parçalattı. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine kimlikleri belirlenen 4 avcıya toplam 17 bin 561 lira ceza kesildi.

Buldan ilçesine bağlı Kurudere ile Kaşıkçı Mahalleleri arasındaki kara yolunda, 4 Ocak günü yaşanan dehşet verici olay şöyle yaşandı; Bir grup genç, ava çıktıkları arazide yaban domuzu yavrusunu tüfekle vurarak, yaraladı. Ardından da yaralı haldeki yavru domuzun arka ayaklarını bağladı. Bununla da yetinmeyip, av için yanlarında götürdükleri 10 köpeğe parçalattı. İçlerinden biri ise cep telefonuyla çektiği görüntüleri, sosyal medyada paylaştı. "Hayvana can çekiştirmeyin, öldürün hayvanı" denildiği duyulan görüntülerde, avcıların domuzun köpekler tarafından parçalanmasını gülerek izlediği görüldü. 

Görüntünün sosyal medyada yayılmasının ardından Denizli Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü harekete geçti. Görüntülerden belirlenip, kimlikleri tespit edilen 4 kişiye 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu'na muhalefet suçundan 4 bin 132'şer lira ceza kesildi. Bir kişiye ayrıca 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na göre hayvana eziyet ve işkence yapmak suçundan 1033 lira ceza verildi.

YORUMLAR

6 Yorum Var
 • ali 10 ay önce Şikayet Et
  Köpekleri eğitiyorlar...Domuz bahçeleri ekili alanları talan ediyor. Ne yapacaklardı....Duygusal sömürü kolay...Senin hiç canın yandı mı...
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • ömer 10 ay önce Şikayet Et
  ben olsam onları köpeklere parçalatırım
  Cevapla
 • Cemal 10 ay önce Şikayet Et
  Avcılık diyerek zevkine hayvanları yok ediyorlar. Eline tüfek alan ya yorulana kadar ya da kurşunu bitene kadar öldürüyor.
  Cevapla
 • Yurtsever 10 ay önce Şikayet Et
  Böyle Müslümanlık olmaz.O hayvanında bir canı var.neden ayaklarını bağlıyorsunuz.Av yapın ama böyle değil.Köpeklere yakalasın yesinler.
  Cevapla
 • isa 10 ay önce Şikayet Et
  resimdeki hayvanları bulabilecekmisiniz günün bulmacası. iki ayaklılar ipucu
  Cevapla İlk beğenen sen ol
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.