Denizli

Anneannesine tatil bahanesiyle gelen kadın 1 haftada 5 komşusunu soydu

11:46 24 Eylül 2022
Anneannesine tatil bahanesiyle gelen kadın 1 haftada 5 komşusunu soydu

Denizli'de gerçekleşen hırsızlık olayında bir kadın eşiyle birlikte 1 hafta tatile geldiği anneannesinin 5 komşunun evini soydu.

Edinilen bilgiye göre; Aydın’da yaşayan 42 yaşındaki Raziye S., geçtiğimiz Nisan ayında 51 yaşındaki dini nikahlı eşi İbrahim D. ile birlikte tatil bahanesiyle Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Solmaz Mahallesi’nde yaşayan annesi A.S.’nin yanına geldi. Yaklaşık 1 hafta mahallede kalan Raziye S., annesinin 5 komşusunun evini soyarak evine geri döndü.

AYDIN'DAKİ EVLERİNE OPERASYON DÜZENLENDİ

Solmaz Mahallesi’nde Nisan ayı içerisinde meydana gelen 5 farklı evden hırsızlık olayını araştıran Denizli İl Jandarma Komutanlığı JASAT dedektifleri ve Tavas İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, titiz bir takip sonucu hırsızlık olaylarını aynı tarihte başka ilden tatile gelen çiftin gerçekleştirdiğini tespit etti. Aydın'daki evlerine operasyon düzenlenen Raziye S. Ve İbrahim B., Tavas’taki adreslerden çalınan eşyalarla birlikte gözaltına alındı. Raziye S.’nin ifadesine başvurulan annesi A.S., kızının suçu üstlenmesi üzerine karakoldan serbest bırakıldı.

KADININ 3 AYRI SUÇ KAYDI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden olan ve daha önceden de hırsızlık suçundan 3 ayrı suç kaydı ortaya çıkan Raziye S. Tutuklanırken, 1 adet suç kaydı bulunan dini nikahlı eşi İbrahim D. ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

ÇALINAN MALLAR SAHİPLERİNE TESPİT EDİLDİ

Tatil bahanesiyle geldiği annesinin 5 komşusunu soyan Raziye S.’nin çaldığı eşyalar arasında giysiden halıya, kumaştan battaniyeye, elektrik ve elektronik eşyalardan hırdavat malzemeleriyle tencere tavaya kadar onlarca ev eşyası yer aldı. Dini nikahlı çiftin valiz ve çuvallara doldurarak Aydın’daki evlerine götürdüğü eşyalar, tespit işlemlerinin ardından sahiplerine teslim edildi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.