Diyarbakır

Beşir Derneğinden ihtiyaç sahiplerine yardım

11:50 29 Eylül 2018
Beşir Derneğinden ihtiyaç sahiplerine yardım

Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Diyarbakır İl Temsilciliği, ihtiyaç sahiplerine yıl boyunca çeşitli yardımlarla destek sunuyor.

Dernek tespit ettiği ailelere en az bir yıl boyunca gıda, giyim, kırtasiye, temizlik ürünü yardımında bulunuyor.

2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla dernek tarafından, yıl boyunca yardımda bulunulan 80 aileye 2'şer kilogram et ile kırtasiye seti desteği sunuldu.

Derneğin İl Temsilcisi Yusuf Birsin, daha çok yetim, öksüz, yoksul ve muhtaç aileye ulaşmak için veren el ile alan el arasında köprü vazifesini yerine getirmeye vesile olduklarını söyledi.

Hayır sahiplerinin yardımlarını arttırmasıyla ihtiyaç sahibi daha birçok aileye ulaşabileceklerini vurgulayan Birsin, şöyle konuştu:

"Yurdumuzun dört bir yanında ihtiyaçları olan sobalı evler var. Biz ısınınca camı açıp serinlemek isterken, naylon ile kapatılmaya çalışılmış pencereler var. Bir tas çorba da olsa, bir ekmeğin yarısı da olsa paylaşmak güzeldir. Unutmayalım, çaresizlik insana istemediği şeyleri yaptırabilir. Aileler ekonomik darlıktan dolayı dağılıp, parçalanıyorlar ve bunları çoğu zaman göremiyoruz. Küçük bir yardımla onları tüm bu tehlikelerden uzak tutar, hayata tutunmalarını sağlarız."

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.