Diyarbakır

"Diyarbakır Ev'leniyoruz, Kozmetik ve Kişisel Bakım Fuarı"

15:52 18 Ekim 2018
"Diyarbakır Ev'leniyoruz, Kozmetik ve Kişisel Bakım Fuarı"

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından organize edilen "Diyarbakır Ev'leniyoruz, Kozmetik ve Kişisel Bakım Fuarı" açıldı.

TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki fuarın açılışı amacıyla düzenlenen törende Vali Yardımcısı Remzi Oğuz Yılmaz, fuarın katılımcı firmalara, bölgeye ve bölge illerine hayırlı kazançlar getirmesini diledi.

TÜYAP Anadolu Fuarları AŞ Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Gökdemir ise 1 yılda 100'ün üzerinde nitelikli, profesyonel ve uzmanlık fuarlar ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ettiklerini söyledi.

Diyarbakır'da, 9 yıl önce fuarcılık serüvenlerinin başladığını anımsatan Gökdemir, bu yılda 6 fuara ulaşmanın gururunu yaşadıklarını bildirdi.

Fuar sayısına her geçen gün yeni fuarlar eklediklerini kaydeden Gökdemir, şöyle devam etti:

"Fuar ile katılımcı firmalar hedef kitlelerine ulaşma, ürünlerini tanıtma ve daha etkin bir biçimde pazarlama imkanı bulacaklar. Hem ticari hayata hem de bölgemizin sosyo-ekonomisine katkı sunulacak. Ziyaretçilerimiz evlilik hazırlıkları sürecinde kısa sürede tamamlamaları gereken çok fazla ihtiyaçlarının tamamını burada bulabilecekler."

- Fuarda nikah

Konuşmaların ardından açılışı gerçekleştirilen fuarda, Yenişehir Belediyesi Nikah Dairesi Müdürlüğünce bir çiftin nikahı kıyıldı.

Fuarda konut projeleri, mobilya, aksesuar, dekorasyon ürünleri, züccaciye ürünleri, gelinlik, damatlık, abiye, çeyiz, halı, düğün organizasyonu, beyaz eşya ve yöresel lezzetler yer alıyor.

- Çocuk gelinlere dikkat çekildi

Fuarda bir moda tasarım firması çocuk gelinlere dikkat çekmek amacıyla "Bu iş yerinde 18 yaşından küçük kızlara gelinlik satılmaz." yazısı ilgi gördü.

Firma yetkilisi Mehmet Kaymak fuarda gelinlik, yöresel kıyafet ve abiyeler üzerine faaliyet gösterdiklerini belirtti.

Çocukların istismarı ve küçük yaşta evliliklerine karşı oldukları için böyle bir uygulama yaptıklarını anlatan Kaymak, "Bazı aileler çocuklarını okulda olması gerektiği zamanlarda evlendiriyor. Biz de böyle bir uygulama başlattık. 18 yaşından küçük çocuklara gelinlik satmama kararı aldık. Gelecek nesillerde çocuk gelin görmek istememek için böyle bir uygulamayı yürütüyoruz." ifadelerini kullandı

Fuar 21 Ekim'e kadar açık kalacak.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.