Diyarbakır

Belediye duyuru yaptı! Gözleri sahibini arıyor

08:38 13 Haziran 2021 1 Yorum Var
Belediye duyuru yaptı! Gözleri sahibini arıyor

Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi, sokakta bulduğu ve misafir ettiği köpeği sahibine ulaştırmak için sosyal medya hesabı üzerinden duyuru yaptı.

Zabıta ekipleri, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci’nin talimatları doğrultusunda ilçede belirlenen noktalarda sokak hayvanlarına mama ve su bıraktığı sırada Diyarbakır Öğretmenevi civarında evcil ve cins olduğu düşündükleri bir köpekle karşılaştı. Koruma altına aldığı köpeği zabıta amirliğine getiren ve bütün ihtiyaçlarını karşılayan ekipler, hayvanı sahibine ulaştırmak için belediyenin sosyal medya hesabından köpeğe ait fotoğrafları ve "Kayıp İlanı! Gözleri sahibini arıyor. Şimdilik bizim misafirimiz. Sahibini bulmamıza yardımcı olur musunuz? Sevimli dostumuzu, zabıta ekiplerimiz Elazığ yolu öğretmenevi civarında bulmuştur." ifadelerinin yer aldığı paylaşımı yaptı.

"Çok sevimli bir köpek"

Zabıta İsmail Türk, AA muhabirine, özellikle hafta sonlarında "can dostları" diye ifade ettikleri sokak hayvanlarına belirledikleri noktalarda rutin olarak mama bıraktıklarını söyledi. Bugünkü uygulamalarında söz konusu köpekle karşılaştıklarını dile getiren Türk, şunları kaydetti: "Farklı bir cins köpekle karşılaştık. Sokak hayvanı olmayacağını anladık. Yaptığımız araştırmada ’pekingese’ türü bir köpek olduğunu düşünüyoruz. Süt ve mama ihtiyaçlarını karşıladık, bakımını yaptık. Şu anda herhangi bir sağlık sorunu görünmüyor. Kendisi bizim misafirimiz, severek bakımını yapıp ilgileniyoruz. Çok sevimli bir köpek, bize çabuk alıştı. Sahibi gelene kadar misafirimizi iyi bir şekilde konuk edeceğiz. Emin ellerde olduğunu söyleyebiliriz. Sahibi bizi izliyor ve duyuyorsa bir an önce gelip köpeğini almasını bekliyoruz."

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • Bektaş Günay 1 yıl önce Şikayet Et
    Biz böyleyiz; kurt, kuş, köpek vs. dara düştümü , ölümüne yardım ederiz. Tır Şoförü aracının motor kısmında kuşların yuva yaptığını görünce, 2 hafta boyunca sefere çıkmadı. Oysa o da rızkının peşindeydi. Ancak merhamet yönü ağır bastı ve yavru civcivler uçana kadar bekledi. Kim bilir, o kararı için Allah o kişiye ne mükafaatlar verecek kıyamet gününde. Merhamet edene Allah de merhamet eder ve cennetliklerden sayar.
    Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.