Düzce

Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şanlı:

16:11 04 Şubat 2018
Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şanlı:

Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Şanlı, "Sadece bizim araştırmalarımız değil, yabancı akademisyenlerin de yaptığı araştırmalarda Peygamber Efendimiz'den bu yana gelen anlayışın vakıf medeniyeti olduğunu görürüz." dedi.

Derneğin Düzce İl Temsilciliği tarafından düzenlenen eğitim kampında dernek üyeleriyle bir araya gelen Şanlı, buradaki konuşmasında, insan odaklı çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Geniş çalışma alanı oluşturduklarını, Türk Kızılayı ve AFAD ile önemli çalışmalara imza attıklarını anlatan Şanlı, "İslam kaynaklarına baktığımız zaman vakıf faaliyetinin önemi ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla İslam'ın yeryüzünü fethettiği andan itibaren çalışmalara baktığımızda temelin insan olduğu ortaya çıkıyor. Bizim ecdadımızın ortaya koymuş olduğu vakıf ve hizmet anlayışı aslında budur. Sadece bizim araştırmalarımız değil, yabancı akademisyenlerin de yaptığı araştırmalarda, Peygamber Efendimiz'den bu yana gelen anlayışın vakıf medeniyeti olduğunu görürüz." diye konuştu.

"Hadiseyi doğru teşhis edemezseniz, tedavisi de doğru olmaz." diyen Şanlı, şunları kaydetti:

"Bu FETÖ'nün gerçek adı paralel din yapılanmasıdır. 40 yıldan beri insanların içine giren, en ücra köşesine ulaşan, her birimizin başına bela olan ve aileyi zehirleyen bu yapının adı, paralel din yapılanmasıdır. 15 Temmuz'da, Allah'ın korumayı vadettiği dinine kastedilmiştir. 1839 yılında başlayan fiili işgal hareketinden sonradır 15 Temmuz."

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.