Düzce

Düzce'de eşiyle birlikte karakola gitti, acı gerçeği öğrenip hayatının şokunu yaşadı!

12:34 06 Ocak 2023 19 Yorum Var
Düzce'de eşiyle birlikte karakola gitti, acı gerçeği öğrenip hayatının şokunu yaşadı!

Düzce'de yaşamını sürdüren Erol ve Kezban Eren çifti, kendini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarının hedefi oldu. Şikayetçi olmak için karakola giden Erol Eren, eşinin de aynı şekilde dolandırıldığını emniyette öğrendi.

Düzce'de duvar örerek geçimini sağlayan Erol Eren (60) ile eşi Kezban (58), telefon dolandırıcılarının kurbanı oldu. Yaklaşık 2 hafta önce Kezban Eren'i arayarak kendini polis olarak tanıtan dolandırıcı, banka hesaplarının FETÖ'nün eline geçtiğini ve bilgilerinin tehlikede olduğunu söyledi. "Banka hesabınızı donduracağız, yoksa örgüt üyeleri hesabınızı boşaltır" diyerek Kezban Eren'i kandıran dolandırıcı, kadının telefonuna onay kodu göndererek, bunu söylemesini istedi. Onay kodunu öğrenen dolandırıcı, Kezban Eren adına kredi çekti, hesabındaki parayı kullandı. Korkan kadın, bu durumu eşi Erol Eren'e söylemedi. 

ŞİKAYETÇİ OLMAK İÇİN EMNİYETE GİTTİ, EŞİNİN DE DOLANDIRILDIĞINI ÖĞRENDİ

Dolandırıcı, bir süre sonra Kezban Eren'in eşi Erol Eren'i de arayarak, aynı yalanları ona da söyledi. Eşinin dolandırıldığından haberi olmayan Erol Eren'de dolandırıcıya inanarak, telefonuna gelen onay kodunu söyledi. Dolandırıcılar Erol Eren'in adına da kredi çekti. Dolandırıldığını anlayan Erol Eren eşi Kezban ile birlikte polis merkezine giderek, şikayetçi oldu. Erol Eren başından geçenleri polise anlattığı sırada, Kezban Eren'de aynı yöntemle dolandırıldığını söyledi. Erol Eren, eşinin de dolandırıldığını emniyette öğrendi. 

'FETÖ'YE KARIŞTINIZ DEDİ'

'Polis Ömer' diye tanıdığı şüphelinin önce eşini, sonra kendisini aradığını söyleyen Erol Eren, "Bende inandım. Telefondaki şahıs bana hesaplarımıza el konulduğunu söyledi. 'FETÖ'ye karıştınız' dedi. Benim kimlik bilgilerim ellerine geçmiş. Kimlik bilgilerimden yola çıkarak, önce para istemediler. 'Biz bankadaki hesabı donduralım, yoksa bu akşam terör örgütü üyeleri senin hesabını boşaltırlar' dedi. Benim telefonuma bir numara gönderdiler. Bende o gönderdikleri numarayı okudum. Meğer banka hesaplarına ulaşım için bankadan gönderilen numaraymış" dedi. 

TELEFONUNA GELEN ONAY KODU KABUSU YAŞATTI

Telefonuna gelen onay kodu ile dolandırıcıların adına 40 bin 500 TL kredi çektiğini ifade eden Eren, "Eşimin kredi kartını, ek hesabını boşalttılar. 53 bin 500 TL'de adına para çektiler. Ayrıca bankada bin 800 TL para biriktirmiş. O parayı da almışlar. Hiç para kalmamış. Sadece 109 bin lira sadece kredi çektirerek aldıkları para var. Onun dışında ek hesaplar var. 8 bin 800 TL, 9 bin 600 TL kredi kartı var. Onun da hepsini çekmişler. Kredi kartının da bu ay sonunda ödemesi var" diye konuştu. 

'ÖYLE BİR GAFLETE GİRDİK Kİ NE DEDİLERSE YAPTIK'

"Gaflete düştük" diyen Erol Eren, "Haberlerde çıkmış olmasına, uyarılar yapılmasına rağmen dolandırıcılar ile konuşurken öyle bir gaflete girdik ki, ne dedilerse yaptık. O duruma getirdiler bizi. Sabaha kadar telefonu hiç kapatmıyorlar. '5 kişi yakaladık, 7 kişi yakaladık' diye sürekli bilgiler veriyorlardı. Bizde o konuşmalara inandık. Ben sabah hemen Osman Çatana Polis Merkezi'ne gittim. Polis merkezinde benim ifademi aldılar. Eşimden haberim yoktu. Meğer eşimin hesabını komple boşaltmışlar. Onu da öğrendim. Diğer günde ikimiz birden savcılığa giderek şikayetçi olduk. Bendeki belgelerin hepsini verdik savcılığa" ifadelerini kullandı. 

"KREDİ KARTIM KAYBOLDU BANKAYA GİTTİM 'BİR ŞEY OLMAZ' DEDİLER"

Kezban Eren ise "Kredi kartım kaybolmuştu. Bankaya gittim. Banka görevlisine kartımın kaybolduğunu söyledim, bana 'Bir şey olmaz' dedi. O kredi kartım da dolandırıcılar tarafından kullanıldı" dedi.  

YORUMLAR

19 Yorum Var
 • Adamın Biri 1 yıl önce Şikayet Et
  Kredi kartı kaybolduğuna dair şikayet yaptığında bir şey olmaz diye cevap veren banka görevlisinden başlamak lazım araştırmaya.
  Cevapla
 • Son Osmanlı 1 yıl önce Şikayet Et
  Krediyi çeken belli harcayan belli ama laik kanunların eli kolu bağlı çünkü sistem hırsızı kurtarmak için kurulmuş bir sistem şeriat deyince cahiller kahrolsun şeriat diyebilir onun için Allah'ın hükmü geçmediği sürece bu memleket düzelmez, suçluya suçlu demenin bile suç olduğu bir sistem var çünkü.
  Cevapla
 • Ahmed 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok yazık, kanunlar ve bankalar dahaçok suçludan yana desem yeri
  Cevapla
 • Vatan sever 1 yıl önce Şikayet Et
  Benim aklım almıyor bu vicdansizlar hangi hesap dan para aktarımı yapmış belli para çekmek o kadar kolay mı devlet polis bulur banka bu kadar çabuk para vermemesi lazım yazık adalet lazım yakandimi kolunu kes bak bidaha yaparmi
  Cevapla
 • Tuna 1 yıl önce Şikayet Et
  Hukuk bukadar isliyor. 85 yasında seker hastası annemiz yasinda bir kadını darp edip döven şahıs mahkemelerde serbest bırakılıp yürüyemeyen ama elindeki bastonu bile salkayamayan kadın suçlu bulunuyorsa bu hukuk batsın olmasın daha iyi. Simdi bu banka şahıslar olmadan krediyi neden ve nasıl verdiler asıl suçlu kimler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.