Elazığ

1988’de bıraktığı üniversiteyi 67 yaşında bitirdi!

16:23 20 Haziran 2021 3 Yorum Var
1988’de bıraktığı üniversiteyi 67 yaşında bitirdi!

Çiftçilik ve çobanlık mesleğiyle uğraşan 4 çocuk babası Zeki Gür, 1988 yılında bıraktığı Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi’ni, 67 yaşında bitirerek mezun oldu.

Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi 2020-2021 yılı mezuniyet töreni korona virüs nedeniyle çevrim içi olarak düzenlendi. Mezuniyet töreninde Fen Fakültesinde eğitim alan 67 yaşındaki Zeki Gür de mezun oldu. Merkeze bağlı Sarılı köyünde yaşayan Zeki Gür, 1976 yılında üniversiteyi kazanmasına rağmen babası vefat edince üniversiteye gidemedi. Evlenen ve 4 çocuğu olan Gür, çiftçilik ve çobanlık yaparak ailesinin geçimini sağlarken okumaya olan merakı nedeniyle sürekli kitaplar aldı. 1988 yılında girdiği üniversite sınavında Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü'nü kazanan Gür, ilk yıl eğitimini tamamladıktan sonra 2. sınıfta maddi imkansızlıklar nedeniyle ara verdi. Okula ara vermesine rağmen her fırsatta kitaplar alan Gür, ağıl yakınında ve evinde kendisine özel bir yer ayırdı. Ara verdiği okula çıkarılan af sayesinde 2016 yolunda geri dönen Gür, bugün düzenlenen çevrimi içi törenle mezun oldu.

“BUNDAN SONRA DA YUVANIZ OLACAK”

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen mezuniyet törenine Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mikail Et, dekan yardımcıları, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, “Pandemi nedeniyle buruk bir eğitim-öğretim dönemi gerçekleştirdik. Şimdi de farklı bir mezuniyet töreni yapmak zorunda kaldık. Ancak dijital ortamların da verdiği farklı yöntemleri kullanarak böyle organizasyonlar yaparak teselli buluyoruz. Üniversitemizde eğitim-öğretim hayatını bugün tamamlamış olacaksınız ancak unutmayın Fırat Üniversitesi, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da yuvanız olacaktır. Tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve emeği geçen tüm öğretim üyelerini tebrik eder, başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • İsminiz 2 ay önce Şikayet Et
  tebrikler , çalışan her yaşta başarır gençlere güzel bir örnek olmuş, rektörün yerinde olsam Zeki beye özel bir mezuniyet töreni yapardım.
  Cevapla
 • Ömer 2 ay önce Şikayet Et
  Eeeee sonuç neyse aferin diyelim bari boşuna diploma almiş olmasın
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  Bu yaştan sonra ne olacan emmi?
  Cevapla
 • Mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  Üniversite birşey olmak için okunmaz. İnsan kendisi için okur.
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Üniversite adı çıkarılsa , pişman olanlar var okullarına dönseler vatana millete faydalı olsalar iyi olur. Yaş geçtikten sora onlardan istifade edilemiyor.
  Cevapla
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.