Elazığ

Tarlasını vatandaşa açan hayırsever çiftçi ürünlerini marketin yarı fiyatına verdi

14:57 28 Eylül 2022 1 Yorum Var
Tarlasını vatandaşa açan hayırsever çiftçi ürünlerini marketin yarı fiyatına verdi

Elazığ'da çiftçilik yapan 67 yaşındaki hayırsever Fethi Çakmak bir bölümünü toptancılara sattığı tarlasındaki sebzeleri vatandaşa marketin yarı fiyatına sattı.

Elazığ'da 67 yaşındaki 5 çocuk babası Fethi Çakmak, yol kenarında 25 dönüm alan üzerine ektiği sebzelerin bir bölümünü toptancılara sattı. Çakmak, kalan ürün için de tarlasını yine vatandaşa açtı, marketlerin yarı fiyatına satışa başladı. Tarlaya gelen vatandaşlar, kendi bahçesinden topluyormuş gibi istediği kadar taze sebzeyi dalından kopararak satın alıyor. Domates ve biber çeşitlerini kendi elleriyle toplayan müşteriler, hem stres atıyor hem de ucuz sebze almanın mutluluğunu yaşıyor.

"İSTEYEN GELİP KENDİSİ TOPLAYABİLİR"

Tarlasını kâr amacı gütmeden vatandaşlara açtığını aktaran Fethi Çakmak, "25 dönüm alan üzerinde kapya biber, Keban yeşil top, beyaz top biberleri ektim. Domates çeşitlerimiz var. Bunları ektim ve halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. İsteyen gelip kendisi toplayabilir. Marketlerden yarı fiyatına şeklinde satışlarımız oluyor. Kendim üretiyorum ve Elazığ’a hizmet için yapıyorum. Her şey çıkar için değil. Menfaatimizden fazla hizmet için bunu yapıyoruz ve başka bir amacımız yoktur" dedi.

MARKET FİYATININ YARISINA DALINDAN SATIYOR

Tarladan kendi sebzesini toplayan vatandaşlardan Medine Yoltay ise, "Fiyatlar ucuz. Market fiyatlarına göre yarı yarıya. Uygun ve doğal olduğu için güzel. Kendimiz topladık. Diğer insanları da buraya davet ediyorum. Buranın sebzesi yerli ve çok güzel. Bizim toplamamız ve fiyatların uygun oluşu harika" diye konuştu.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • İşçi 1 yıl önce Şikayet Et
    Tarlada zaten ürünler markete kıyasla yarı fiyattan daha ucuz. Neyin kafası bu
    Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.