Erzincan

Milli badmintoncular Erzincan'da kampa girdi

15:34 01 Haziran 2018
Milli badmintoncular Erzincan'da kampa girdi

Endonezya'nın eski milli takım antrenörü Endra Mulya Jaya nezaretinde Erzincan'da kampa giren Badminton Milli Takımı'nın 12 sporcusu, uluslararası şampiyonalarda başarılı olmak için ter döküyor.

Türkiye Badminton Federasyonu ile yaptığı anlaşma çerçevesinde 8 ay Türkiye'ye gelen Endonezyalı antrenör Endra Mulya Jaya, Erzincan'daki Yıldırım Akbulut Spor Salonu'nda kampa giren Badminton Milli Takımı sporcularına eğitim vermeye başladı.

Milli takım antrenörleri Murat Sönmez ve Uğur Erçetin'in de eşlik ettiği Jaya, olimpiyatlara hazırlanan Bursa bölgesinden Emre Lale ve Samsun bölgesinden Serkan Uğurlu dışındaki tümü Erzincanlı olan genç sporculara günde çift antrenmanla 7 saat çalışma yaptırıyor.

Genellikle iftar sonrası başlayan antrenmanlar 10 gün sürecek.

Milli badmintoncular, kamp ve antrenmanlar sayesinde olimpiyatlar başta olmak üzere uluslararası organizasyonlarda ülkelerini başarıyla temsil etmek istiyor.

Badmintonda söz sahibi ülkelerin başında gelen Endonezya'nın Badminton Milli Takımı eski antrenörü de olan Jaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öncelikle sporculara ek olarak daha çok fiziksel yükleme yaptığını söyledi.

Erzincanlı sporcuları çok başarılı bulduğunu söyleyen Jaya, "Erzincan takımını çok başarılı bulduğum için gelmek istedim, bu sporcuların hepsi çok iyi. Türkiye'nin en iyi kulüplerinden biri Erzincan Kulübü." dedi.

Türkiye Badminton Milli Takımı Antrenörü Jaya, "Muhammet Ali Kurt, Bengisu Erçetin ve Nazlıcan İnci 2020 olimpiyatlarına gidebilir. Diğer sporcular da gelecek vadettikleri için ilerleyen zamanlarda olimpiyatlara gidebilirler." değerlendirmesinde bulundu.


- "Birlikte çok olumlu kamp geçiriyoruz"


Badminton Milli Takım Antrenörü Murat Sönmez de Jaya'nın 7-8 gündür sporcuları çalıştırdığını ve antrenmanların verimli geçtiğini söyledi.

Jaya'nın Endonezya'da kendini ispatlayan, dünya dereceli sporcuları çalıştıran üst düzey antrenör olduğunu aktaran Sönmez, şu ifadeleri kullandı:

"Jaya ile Erzincan'da birlikte olmaktan mutluyuz, bilgilerini bizimle paylaşmasından memnunuz, birlikte çok olumlu kamp geçiriyoruz. Badmintonda gelişen en son teknik, taktik ve kondisyonları birlikte yapıyoruz. Jaya ile çalışmaktan büyük keyif aldık ve onunla yaptığımız kampın verimini ve meyvelerini ileri ki zamanlarda alacağız."

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.