Erzurum

Koridorlar İngilizce kelimelerle donatıldı

14:13 05 Ocak 2018
Koridorlar İngilizce kelimelerle donatıldı

Erzurum'da, Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan Özel İlköğretim Okulu'nda, öğrencilerin ders içeriğini daha iyi anlamaları ve daha kalıcı olması için okulun koridorlar İngilizce kelimelerle donatıldı.

Üniversite yerleşkesinde bulunda okulda, öğretmenler tarafından koridorlara rengarenk boyalar ve kağıtlarla yazılan İngilizce kelimelerin yanı sıra gökkuşağı renkleri ile görsel şöleni andıran şemsiyeler de eşlik ediyor.

Şemsiyelerin uç kısımlarında ve duvarlarda yazılan İngilizce kelimeler, çocukların somut zekalarını, yaş grupları ilerledikçe soyut zekalarını geliştirmiş olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan okul müdürü Evren Kadanalı, şunları konuştu:

"Çocuklardaki davranışsal duygusal ve akademik öğrenmeyi tam ve etkin şekilde gerçekleştirmek anne, baba öğretmenlerimize düşen en önemli görev özel düşünebilmektir. Değerli ve özel çocuklarımızı 'Mutlu Çocuklar' başlığı altında hem eğitim-öğretim hem de sosyal gelişim etkinlikleri ile hayata hazırlıyoruz. İngilizce sokağımız da bu amaca hizmet eden öğretmen ve çalışanlarımızın emeği ile hazırlanmış kayda değer bir çalışmadır."

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.