Erzurum

Zeytin Dalı Harekatı

17:56 25 Ocak 2018
Zeytin Dalı Harekatı

Erzurum Stratejik Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Nuri Alim, iş adamları olarak Zeytin Dalı Harekatı'nı desteklediklerini, devletin ve şanlı ordunun sonuna kadar yanında olduklarını belirtti.

Alim, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin, sınırlarında yaratılmak istenen fiili duruma müdahalesinin, tam bağımsız ve güçlü bir ülke olmasının en doğal sonucu olduğunu ifade etti.

Operasyonun herhangi bir etnik kimliğe ya da başka bir ülkenin toprak bütünlüğüne yönelik değil terörle mücadele amacıyla başlatıldığını vurgulayan Alim, şöyle devam etti:

"Harekatın, Türkiye'ye uzanan terör tehdidi tam anlamıyla ortadan kalkıncaya dek sürdürülmesi ülkemiz adına bir beka meselesidir. Milli mücadelemizin en kısa sürede başarıyla sonuçlanacağına dair en küçük bir şüphemiz bulunmamaktadır. Türk milleti, tarihinin her döneminde olduğu gibi bugün de bu milli dava etrafında kenetlenmiş, toplumumuzun her kesimi harekata koşulsuz destek vermiştir. Bu öyle bir bütünleşmedir ki hiçbir provokasyon ve girişim ulusal bütünlüğümüze zarar veremeyecek, Türkiye'nin her alanda büyüyerek güçlenmesi önlenemeyecektir."

Alim, iş adamları olarak harekatı desteklediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Devletimizin ve şanlı ordumuzun sonuna kadar yanındayız ve destekçisiyiz. Bu kutlu dava yolunda şehit düşen yiğitlerimize yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileriz. Cephedeki kahraman askerlerimizin en kısa sürede zafer ve selametle sevdiklerine kavuşmaları temenni ediyoruz. Yüce Allah Türk ordusunu muzaffer kılsın, halkımızın dualarıyla yar ve yardımcıları olsun."

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.